reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm

Kalp kıran Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm anına itiraf gibi yanıt

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm, hayranları çok kızdıran bir Jon Snow sahnesine sahipti. O sahne ile ilgili resmi açıklama geldi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


8. sezon 4. bölüm şüphesiz dizi için ilginç bir bölümdü. Özellikle sette unutulan Starbucks bardağı tüm ilgiyi üzerine çekince, bazı detaylar gölgede kaldı. Ancak hiçbir hata, hayranları Jon Snow’un Ghost’a yaptığı haksızlık kadar kızdırmamıştır herhalde. Dizinin en duygusuz ve en üzücü sahnelerinden birini yaşadık. Ölülere karşı savaşta aldığı yaralara rağmen sağ çıkan Ghost, karada Jon’dan daha etkili bir şekilde savaşmış ve Kışyarı’nı kurtarmak için canını dişine takmıştı. Peki Jon Snow ne yaptı? Küçüklüğünden beri yanı başında olan, onu her saniye koruyan, yanında büyüttüğü ve özel bir bağı bulunduğu Ghost’a veda etme ihtiyacı dahi hissetmeyerek onu Tormund’la yabanılların yanına yolladı. Bir sarılma sahnesi, bir veda sahnesi bile göremedik. Kendi kurdunu Sansa ile Kışyarı’nda da bırakmadı. Adeta sürgüne gönderdi. Ghost’un hüzünlü bakışları ve çıkardığı o minik inleme ise hayranları isyana sürüklemeye yetmişti. Yönetmen David Nutter neden düzgün bir vedalaşma olmadığını açıkladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm yönetmeninden açıklama

Yönetmen David Nutter Huffington Post‘a yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Ulu kurtlar kısmen CG yaratımı olduğu için sahnenin olabildiğince basit olmasının en iyisi olduğunu düşündük. Bence böyle çok daha güçlü oldu.” diyor. Kısacası tahminleri yanıltmayarak CGI bütçesini harcamak istemedik demeye getiriyor. Bu sezonun 90 milyon dolar bütçesi olduğunu hatırlatalım. Ghost’a yaklaşık 5 saniye sürecek bir veda sahnesi 90 milyon dolara sığdırılamamış.

Görsel efekt uzmanı Joe Bauer, 8. sezon yayınlanmadan önce ulu kurtlarla ilgili bazı açıklamalar yapmıştı. Gerçek kurtlarla çekim yapıldığı ve yeniden boyutlandırıldığı belirtiliyordu. Bu kurtların “belli başlı koşullarda” düzgün davrandığı kaydediliyor. Bu bir bahane mi? Tabii ki değil. Geçmişte Jon’un ulu kurdu sevdiği sahneler bulunuyor.

Yönetmen David Nutter, izleyicileri sadece sinirlendirecek açıklamalarına şöyle devam ediyor: “Jon sonrasında tek başına ilerleyip gidiyor. Ghost’a dönüp baktığında Ghost’la olan o anı bence çok, çok güçlüydü.

Şüphesiz hayranlar Nutter ile aynı hissi paylaşmıyor… Hayranların verdiği tepkilerden bazılarını buradaki haberimizde görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı