reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 3A XL ve Google Pixel 3A
Google Pixel 3A XL ve Google Pixel 3A

Bütçe dostu Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL’ın öne çıkan özellikleri

Google uygun fiyatıyla dikkat çeken yeni akıllı telefonları Pixel 3a ve Pixel 3a XL‘ı gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. Pixel 3 ve Pixel 3 XL’ın başarısının ardından karşımıza çıkan modeller Pixel 3 ailesine yüksek fiyat ödemek istemeyen kullanıcıları hedef alıyor.

Snapdragon 670 işlemcisinden güç alan modeller Pixel 3 ailesiyle karşılaştırıldığında daha düşük işlemciye sahip. Suya dayanıklılık ve kablosuz şarj özelliklerine sahip olmayan modellerde 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Büyük ekranlı modelde 6 inç küçük ekranlı modelde ise 5,6 inç OLED ekran yer alıyor. Her iki telefonun da ekran çözünürlüğü Full HD+. Yüksek çözünürlükte fotoğrafları ücretsiz yedekleyebileceğiniz Google Fotoğraflar uygulamasını da sunan telefonların en dikkat çekici özelliği kamerası. F/1.8 diyaframlı 12,2 megapiksel çözünürlüklü kamerayla gelen Pixel 3a ve Pixel 3a XL, Pixel 3 modellerinde olduğu gibi portre fotoğraflar çekmeye imkan tanıyor. Yapay zekadan güç alan kameralarda düşük ışık için gece modu özelliği de bulunuyor. Selfie çekimlerinden hoşlanan kullanıcılar için 8 megapiksellik kamera yer alıyor.  4K video kaydına destek vermeyen telefonlar saniyede 30 kare Full HD video kaydına izin veriyor. Telefonların arka tarafında cam yerine plastik malzemenin kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL’ın fiyatı ne kadar?

Pixel 3a’nın yurt dışı fiyatı 399 dolar, Pixel 3a XL’ın fiyatı ise 479 dolar. Yurt dışı satış fiyatı açıklanan yeni Google telefonların Türkiye’de satışa sunulması beklenmiyor. Google’ın yeni tanıttığı Android Q hakkındaki yenilikleri gösteren videoyu haberinden devamından izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni sürümün sunduklarını gösteren video