reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenfone 6, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, Google Pixel 3a XL ve Xiaomi Mi 9, pil testinde karşı karşıya [Video]

Asus Zenfone 6, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, Google Pixel 3a XL ve Xiaomi Mi 9, pil testinde karşı karşıya [Video]

Asus Zenfone 6, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, Google Pixel 3a XL ve Xiaomi Mi 9, pil testinde karşı karşıya geldi. İşte bu zorlu mücadelenin galibi.

Teknoloji odaklı popüler YouTube kanallarından Mrwhosetheboss, pil performansı açısından bu sefer Asus Zenfone 6, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, Google Pixel 3a XL ve Xiaomi Mi 9 modellerini karşı karşıya getirdi. Sırasıyla 3.700 mAh, 4.000 mAh, 5.000 mAh, 3.700 mAh ve 3.300 mAh pillere sahip olan modeller, aynı şartlar altında yarıştırıldı. Yapılan gerçekçi (Oyun, popüler uygulamalar, video izleme vb.) kullanım testinde pili biterek kapanan ilk akıllı telefon, en ufak pile sahip Xiaomi Mi 9 oldu. Testin ikinci kapananı son dönemde en çok ses getiren amiral gemisi OnePlus 7 Pro olurken, onu sırasıyla OnePlus 7 ve ilginç kamerasıyla ses getiren Asus Zenfone 6 izledi. Testin galibi ise 3.700 mAh piliyle şaşırtan bütçe dostu yeni modellerden Google Pixel 3A XL oldu. Telefon burada gerçekten iyi bir performans ortaya koydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus Zenfone 6, pil konusunda beklentinin altında kaldı

Yapılan test kapsamında Xiaomi Mi 9 5 saat 47 dakika açık kalabildi. OnePlus 7 Pro 6 saat 8 dakika, kardeşi OnePlus 7 ise 6 saat 42 dakika boyunca görevde kaldı. İkinci sırayı alan Zenfone 6 7 saat 32 dakikayı görebilirken, sürpriz lider Google Pixel 3A XL tam 8 saat boyunca görev yaptı. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video, bu modellerden birisini almayı düşünenlere pil konusunda ne beklemeleri gerektiğini gösteriyor. Karşılaştırmaya sokulan telefonlardan şimdilik sadece Xiaomi Mi 9 Türkiye’de resmi olarak elde edilebiliyor. Ancak Zefone 6’nın çok yakında zamanda bize de gelmesi bekleniyor. Diğer modeller ise aracı isimler aracılığıyla buraya gelecek deniyor.