reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenfone 6 vs Honor 20 Pro vs OnePlus 7 Pro

Asus Zenfone 6, Honor 20 Pro ve OnePlus 7 Pro kamera testinde karşı karşıya [Video]

Yeni modeller Asus Zenfone 6, Honor 20 Pro ve OnePlus 7 Pro kamera testinde karşı karşıya geldi. Gelin sonuca yakından bakalım;

Kısa süre önce lanse edilen amiral gemisi akıllı telefon modelleri Asus Zenfone 6, Honor 20 Pro ve OnePlus 7 Pro, genel olarak öne çıkan cihazlar. Bu modelleri kamera konusunda karşılaştıran Mrwhosetheboss, cihazların görüntüleme gücünü karşımıza getiriyor. Yayımlanan test ilk olarak video çekimi ile başlıyor. Burada ön çekimler için döner kamera kullanan Zenfone 6, farkını 4K video çekim yeteneği ile koyuyor. Diğer modellerin ön kamerası sadece 1080p video çekebiliyor. Bu açıdan çok daha fazla detay veren telefon, renkleri biraz fazla ısıtıyor. Fotoğraf tarafında ise model daha dengeli sonuçlar veriyor. Gölge ile parlak alanlar arasında iyi bir denge kuran Zenfone 6, ultra geniş açı kamerasıyla da rakiplerinin bir adım önüne geçiyor. Ortak olarak görüntü sabitleme sistemleri çok iyi iş yapan telefonların, zoom kalitesi konusunda liderli Honor 20 Pro olmuş gibi görünüyor. Arka kamerasıyla gece çekimlerinde de öne çıkmayı başaran Honor’un en yeni modeli 20 Pro, düşük ışıklı ön kamera testinde ise OnePlus 7 Pro ile beraber liderliği Asus Zenfone 6 modeline kaptırıyor. Diğer iki telefonun hiç görüntü alamadığı yerlerden detay çıkararak takdir toplayan Honor 20 Pro, oldukça da güçlü bir flaşa sahip. Zoom konusunda (Optik zoom yok) diğer iki modelin oldukça gerisine düşen Zenfone 6, yine de iyi bir performans sergiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus Zenfone 6, Honor 20 Pro ve OnePlus 7 Pro, kamera konusunda ortak olarak oldukça iddialı modeller

Burada en ilginç telefon ise kesinlikle Zenfone 6. Çünkü telefonda arkadan öne doğru hareket eden motorlu bir kamera sistemi bulunuyor. Bu kameranın manuel olarak hareket ettirilmesine imkan tanıyan telefon, son dönemde gördüğümüz en ilginç kamera sistemlerinden birisini kullanıyor. Fiyat performans oranı yüksek olan amiral gemisinin, Türkiye’de de resmi olarak satılması bekleniyor.