reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things yıldızının Game of Thrones başarısızlığı

Stranger Things yıldızının Game of Thrones itirafı

Stranger Things dizisiyle ünlenen, serinin yıldız oyuncusu Millie Bobby Brown‘un Game of Thrones seçmelerine katıldığını biliyor muydunuz?

Favori Netflix dizilerinden Stranger Things ile ünlenen Millie Bobby Brown, kariyerindeki bu zıplama noktasına ulaşmadan önce Game of Thrones hayalleri kuran isimlerdenmiş. Şimdilerde kariyerindeki basamakları çok daha sağlam bir şekilde çıkan Brown, Stranger Things’deki rolünü kapmadan önce neredeyse pes ettiğini itiraf ediyor. Son olarak HBO’nun Game of Thrones dizisi için açtığı rol seçmelerine katıldığını açıklayan Brown, rol için reddedildiğinde İngiltere’ye geri dönmüş. O zamanlar Montauk olarak anılan Stranger Things’in seçimlerine çağırılmak üzere aranmadan önce moralinin hayli bozuk olduğunu itiraf eden genç oyuncu hangi rol için seçmelere katıldığını açık etmiyor. Ancak bizim bir tahminimiz var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones için Lyanna Mormont seçmelerine katılmış olabilir

Brown’un açıklamalarına göre Game of Thrones’un seçmelerinden kısa bir süre sonra Stranger Things için çağırılmış. Stranger Things’in ilk sezonu 2016‘da Netflix’teki yerini almıştı. Aynı yıl Game of Thrones’un 6. sezonu ekranlarda yayınlandı. Eğer benzer dönemler için seçimlere katıldıysa Brown muhtemelen Lyanna Mormont karakteri ile diziye katılmak istiyordu. Çünkü Lyanna’yı ilk olarak 2016’da yayınlanan 6. sezon 7. bölümde görüyoruz. Bella Ramsey tarafından hayat verilen karakter çok kısa bir sürede hayranların favorileri arasında yer almıştı. Hatta karakter o kadar sevilmişti ki dizinin yaratıcıları ekran süresini dahi artırmaya karar vermişti. Nitekim Lyanna Mormont’un 8. sezonda da çok kritik bir rolü bulunuyor. Ancak spoiler olmaması için bu bilgiyi detaylandırmayalım.

Tabii Millie Bobby Brown’un seçmelerine katıldığı karakter bambaşka biri de olabilir. Ancak fiziksel özellikleri ve yaşı da Mormont için uygun olduğundan biz o olabileceğini düşündük. Şüphesiz bu diziden sonra kariyeri çok farklı ilerleyebilirdi. Ancak halihazırda hayli başarılı olan Millie Bobby Brown’un kariyer konusunda pek de sıkıntı yaşadığına inanmıyoruz. 30 Mayıs’ta vizyona girecek olan Godzilla: King of the Monsters‘ta başrole sahip olan Brown, 4 Temmuz’da da Stranger Things’in 3. sezonu ile ekranlara geri dönecek. Dizinin ilk iki sezonunu Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon tanıtımı