reklamı kapat

POPÜLER

Night_King_Mark_Zuckerbeg

Night King ve Mark Zuckerbeg

Cersei_Lannister_Jeff_Bezos

CerseiLannister ve Jeff_Bezos

Daenerys_Targaryen-Dara Khosrowshahi

Daenerys Targaryen ve Dara Khosrowshah

Brann_Stark_Jack_Dorsey

Bran Stark ve Jack Dorsey

Jon_Snow_Susan_Wojcicki

Jon Snow ve Susan Wojcicki

Sansa_Stark_Tim_Cook

Sansa Stark ve Tim_Cook

Ned_Stark_Bill_Gates

Ned Stark ve Bill Gates

Tyrion_Lannister_Sheryl_Sandberg

Tyrion Lannister ve Sheryl Sandberg

Jaime_Lannister_ Sundar_Pichai

Jaime Lannister ve Sundar Pichai

Tormound_Elon_Musk

Tormound ve Elon_Musk

Silikon Vadisi ile Game of Thrones karakterlerinin şaşırtan benzerlikleri

Game of Thrones 8.sezonunun bitmesine artık sayılı günler kaldı. 2 hafta sonra yayınlanacak 6. bölümüyle ekranlara veda etmeye hazırlanan Game of Thrones ile ilgili bugüne kadar çok sayıda haberi sizlerle paylaştırdık.

Bugün sizlerle paylaşmak istediğimiz haber ise diziyi ve teknoloji dünyasını buluşturuyor. Kafalarda soru işareti oluşmuş olabilir. Hemen kafalardaki soru işaretini kaldıralım. Mashable internet sayfası dizideki karakterlerin teknoloji dünyasındaki hangi isimlerle benzerlik taşıdığını paylaştı.

Mashable, Cersei Lannister’ı Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’a benzetiyor. İki ismin birbirine benzetilmesinin sebebi ise her iki ismin de büyük bir güce ve servete sahip olması. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey ise dizide Brann Stark’a benzetiliyor. Her ikisinin de zengin bilgi birikimine sahip olması ve dünyanın sorunlarını çözme konusunda başarısız olmaları iki ismi birbirine yaklaştırıyor.

Gelelim dizinin en önemli karakterlerinden biri olan Daenerys Targaryen’a. Dizide ejderhalarıyla dikkatleri üstüne çeken Daenerys Targaryen, Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi‘ye benzetiliyor. YouTube CEO’su Susan Wojcick ise dizinin başrol karakterlerinden Jon Snow ile aynı kaderi paylaşıyor. Bunun da sebebi her iki isminde büyük bir etkinliğe sahip olması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steve Jobs ve Tim Cook hangi Game of Thrones karakterlerine benzetildi?

Apple’ın 2011 yılında hayata vedan eden kurucularından Steve Jobs Robb Stark’a, Apple CEO’su Tim Cook Sansa Stark’a, Bill Gates ise Ned Stark’a benzetiliyor. Dizideki diğer isimlerin Silikon Vadisi’ndeki hangi isimlere benzediğini galeri üzerinden ulaşabilirsiniz. Dördüncü bölümü izlediyseniz Game of Thrones incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı