reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Cersei Lannister

Gizli kalan ilk Game of Thrones bölümündeki Cersei Lannister detayı

Seneler önce Game of Thrones daha ekrana gelmeden önce çekilen fakat beğenilmediği için rafa kaldırılan ilk bölüme dair yeni detaylar ortaya çıktı. Bu detaylardan biri de Cersei Lannister ile alakalı.

Game of Thrones hayranlarının iyi hatırladığı üzere dizinin ilk bölümünde Kral Robert Baratheon, Winterfell’e geliyor ve Ned Stark’a sağ kolu olmasını öneriyordu. Bu sahnede Lyanna Stark’ın mezarına bir kuş tüyü bırakıyordu. Bu iki karakterin geçmişine yapılan güzel bir gönderme olarak kalıyordu. HBO tarafından yayınlanmayan ilk bölümde ise olaylara Cersei Lannister da dahil oluyor. Kullanılmayan Game of Thrones ilk bölüm senaryosunda Cersei’nin daha sonra bu kuş tüyünü aldığını ve hizmetçilerden birine vererek yakmasını istediğini öğreniyoruz. Bu sahne onun Robert’ı umursadığını hatta kıskançlık hissettiğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan Robert Baratheon’un mezara bıraktığı tüy daha sonra yeniden karşımıza çıkıyordu. Winterfell’e geri dönmeyi başaran Sansa Stark o tuş tüyünün ilk sezonda bıraktığımız yerde olduğunu görüyordu. Elbette olayları bilmediği için neden orada olduğuna anlam veremiyordu. Kuş tüyünün sembolik önemini Game of Thrones sekizinci sezon tanıtımında da gördük. Kısacası bu ufacık değişim dizinin final sezonuna kadar etki etmeyi başardı.

İlginizi çekebilir

GoT 8. sezon tanıtımı