reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon spotify listesi

Unutulmaz Game of Thrones anlarını bir araya getiren şarkı listesi [Dinle]

Game of Thrones 8. sezon bölümleri için artık sayılı günler kalmış durumda. Peki televizyon dünyasını etkileyen bu dizi, müzik sektörünü nasıl etkiledi dersiniz?

14 Nisan‘da yayınlanmaya başlayacak olan Game of Thrones 8. sezon, 6 bölümle izleyicilere veda edecek. Dizinin müziklerine imza atan Ramin Djawadi ise dizinin sadece televizyon ekranlarında değil, müzik sektöründe de etki bırakmasını sağlayan isim aynı zamanda. Spotify tarafından hazırlanan rapora göre dizinin 250 binden fazla hayranı Game of Thrones temalı çalma listeleri oluşturmuş. Pek çok dizi takipçisinin de karakterlere özel çalma listeleri hazırladığı kaydediliyor. Hayranların hakkında en çok çalma listesi oluşturduğu karakter ise Tyrion Lannister. Tyrion için hayranlar 7.700’den fazla liste hazırlamış. İkinci sırada ise ilginç bir şekilde Hodor yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok dinlenen şarkı

Spotify söz konusu raporda 1 Ocak 2016’dan günümüze kadar geçen sürede en çok dinlenen şarkının Cersei’nin Yüce Baelor Septi’ni patlattığı o unutulmaz 6. sezon finalinde çalan “Light of the Seven” olduğunu kaydediyor. En çok dinlenen ikinci parça dizinin ana jenerik şarkısı olurken üçüncü sırada ise Arya’nın dördüncü sezon finalinde Bravos’a olan yolculuğu sırasında çalan “The Winds Of Winter” yer alıyor.

Spotify üzerinde aynı zamanda dizinin kendi müzikleri dışında dizi yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın hazırladığı rock ağırlıklı “Game of Thrones: The End Is Coming” listesi de bulunuyor. Dizinin ana aileleri için ayrıca çalma listelerine de sahip olan Spotify’ın bu listelerine haberin devamından ulaşabilir; en çok dinlenen parçaları da görüntüleyebilirsiniz.

Aileler için hazırlanmış şarkı listesi

Baratheon Ailesi
Targaryen Ailesi
Stark Ailesi
Lannister Ailesi
The White Walkers
The Night’s Watch
The Great Houses (Greyjoy, Tyrell, Martell, Bolton)

Dünya genelinde kullanıcılar tarafından hakkında en çok çalma listesi oluşturulan karakterler

● Tyrion Lannister
● Hodor
● Jon Snow
● Cersei Lannister
● Arya Stark
● Samwell
● Sansa Stark
● Melisandre
● Khal Drogo
● Jaime Lannister

Dünya genelinde Game of Thrones’un resmi soundtrack’lerinde en çok dinlenen şarkılar

(1 Ocak 2016 – 1 Nisan 2019)
Light of the Seven: Cersei Yüce Baelor Septi’ni patlatır. (6. sezon 10. bölüm)

Main Title – From The “Game Of Thrones” Soundtrack: Dizinin jenerik müziği.

The Winds of Winter: Arya 4. sezonun sonunda Braavos’a doğru yola çıkar

Blood of My Blood: Daenerys, Drogon üzerinde Dothrak khalasar kabilesinin üzerinden uçar. (6. sezon 6. bölüm)

The Rains of Castamere (performed by The National): 2’nci Sezon, 9’uncu bölümün kapanış jeneriği, Lannister’lar Blackwater Savaşı’nı kazandıktan sonra.

My Watch Has Ended: Jon Snow öldükten sonra hayata geri döner ve Castle Black avlusunda arkadaşlarını selamlar. (6. sezon 3. bölüm)

Winter Has Come: Beyaz kuzgun, Winterfall üzerinden uçar, Jon ve Sansa Bastards Savaşı sonrasında konuşurlar. (6. sezon 9. bölüm)

Khaleesi: Daenerys, ateşe verdikten sonra Dosh Khaleen Tapınağı’ndan çıkar. (6. sezon 4. bölüm)

I Need You by My Side (Bonus Track): Sör Jorah Daenerys’a ölümcül bir hastalığa (greyscale) yakalandığını açıklar. (6. sezon 5. bölüm)

Maester: Sam ilk kez Citadel kütüphanesini görür. (6. sezon 10. bölüm)

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon fragmanı