reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon fotoğrafları

Game of Thrones 8. sezon fotoğraflarındaki Jaime Lannister detayı

HBO, Game of Thrones 8. sezon bölümlerinden yeni görselleri paylaştı. Jaime Lannister’ın yer aldığı kare ise hayranların gözünden kaçmayan bir detayla geliyor.

Hikayeyi nihayet kapatmaya hazırlanan Game of Thrones 8. sezon, 6 bölümle 14 Nisan‘da yayınlanacak. Buz ve Ateşin Şarkısı serisi, final sezonundan ilk görüntüleri bir fragman yerine fotoğraflarla paylaşmayı tercih etti. Önemli hemen hemen tüm karakterleri gördüğümüz fotoğrafların tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Aralarında ise bir isim vardı ki kostümüyle hemen keskin gözlü hayranların dikkatini çekti. Jaime Lannister, hafif alaycı bakışıyla yer aldığı fotoğrafta Kışyarı’na çoktan varmış gibi görünüyor. Hatta varmakla kalmamış, kendini aynı zamanda kabul ettirmiş gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon beraberinde ilginç iş birlikleri getiriyor

7. sezonun sonunu kısaca hatırlatmak gerekirse, Jaime Lannister, yaklaşan tehlikeden hayli korkmuştu. Ancak Cersei onun gibi düşünmüyordu. Ak Gezenlerin güneye kadar gelemeyeceğine inanan Cersei, Kral Toprakları’ndan Kışyarı’na adam göndermeyeceğini söylemiş; hatta Ak Gezenler’in düşmanlarını onun yerine öldüreceğini savunmuştu. Öte yandan Jaime bu fikre katılmayarak Cersei’yi terk etmişti.


Ancak Jaime giderken üzerinde Lannister zırhı bulunuyordu. Omuzlarında Lannister aslanının yer aldığı zırhtaki altın ve kırmızı renkler ağırlıktaydı. Yeni görselde ise Jaime’yi bambaşka bir zırhla görüyoruz. Çok daha sade bir zırhla. Bu zırhı ise daha önce Robb Stark‘ın üzerinde görmüştük. Tabii Jaime’nin üzerindekinin çok daha eskimiş, yamalanmış bir versiyon olduğunu söyleyebiliriz. Kışyarı’na varan Jaime, Cersei’nin ihanetini dile getirir mi bilemiyoruz. Ancak Kuzeyliler Ak Gezenler’e karşı alabilecekleri tüm yardımı almaya hazır gibi görünüyor. Öyle ki Bran’ı sakatlayan Jaime bile aralarına girmeyi başarmış. Bran’ın bu olaylara nasıl bir tepki vereceği de merak konusu. Tabii karakterimizin “ulvi” güçleriyle kazandığı tepkisizlik burada da suratına yansıyabilir.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tanıtımı