reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 73

Google Chrome için kullanıcılarını sevindirecek yeni destek

Google Chrome için kullanıcıları oldukça memnun edecek yeni bir detayın müjdesi daha verildi. Bu destek özellikle YouTube için güzel görünüyor.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, 73. sürümüyle yerleşik olarak klavyelerdeki medya tuşlarına destek verecek. Şu an üçüncü parti eklentiler aracılığıyla kullanılabilen medya tuşları, yeni sürümle bu durumu ortadan kaldıracak. Kişiler bu sayede tarayıcıdaki videoları klavyelerindeki medya tuşlarından (İleri alma, oynatma, durdurma vb. gibi) kolaylıkla yönetebilecek. Özellikle YouTube çalma listeleri üzerinden müzik dinleyenler için harika duran bu destek, sevindirici şekilde uygulama arka planda çalışıyorken de aktif olarak kullanılabilecek. Önümüzdeki ay herkes için aktif edilecek denilen Chrome 73, bu destekle birçok kişiyi oldukça mutlu edecek gibi görünüyor. Yazılımın yerleşik olarak sundukları sürekli olarak artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome gelecekte daha performanslı olacak

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla tarayıcı için “Never-Slow Mode” adı verilen bir mod üzerinde çalışılıyor. Bu mod açıldığı zaman tarayıcının kaynak yüklenmesini ve bazı diğer unsurları kısıtlayacağı ve böylelikle sürekli olarak hızlı / pürüzsüz bir gezinme deneyimi sunacağı belirtiliyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik, ilerleyen sürümlerde aktif olarak kullanıma çıkabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

2018’in en çok aramaları