reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 73

Önemli yenilikleriyle Google Chrome 73 çıktı [İndir]

İnternet devi Google, kısa süre önce Windows, Mac ve Linux için beklenen Chrome 73 sürümünü indirmeye sundu. İşte gelen yenilikler;

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı konumunda yer alan Google Chrome, 73. sürümüyle karşımızda bulunuyor. Windows, Mac ve Linux yanında iOS ve Android tarafında da çıkan Chrome 73, önemli yenilikleri beraberinde getiriyor. Burada karşımıza ilk olarak Mac tarafı için geliştirilen “koyu arayüz” modu çıkıyor. Tüm arayüzü siyah hale getiren bu mod, özellikle gece kullanımları için çok iyi duruyor. Bu özelliğin henüz Windows tarafında sunulmadığını belirtmekte fayda var. Ancak desteğin aktif olarak yolda olduğu belirtiliyor. Mac tarafında aynı zamanda PWA desteği kazanan ve artık yerleşik bir uygulama gibi görev yapabilen yazılım, iki platformda da klavyelerin fiziksel medya tuşlarına destek vermeye başladı. Bu sayede örneğin açtığınız sayfadaki bir videoyu klavyenizin medya tuşlarıyla kontrol edebiliyorsunuz. Bu gerçekten çok büyük kullanım kolaylığı getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 73 gerçekten önemli bir sürüm olmuş

1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan tarayıcı, gerçekten her geçen gün daha gelişmiş hale geliyor. Mobilde de ciddi iyileştirmeler yapılan tarayıcı, direkt olarak “Hakkında” kısmından güncellenebiliyor. Tarayıcının güncellemeleri otomatik olarak denetleyip indirdiğini de belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Samsung, Galaxy S10 modellerini uzaya gönderdi