reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 69

Güncellenen tasarımı ve yeni özellikleriyle “Google Chrome 69” çıktı

İnternet devi Google, bugün merakla beklenen Chrome 69‘u indirmeye sundu. Gelin güncellenen popüler tarayıcının yeniliklerine birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome, tam 10. yaşını kutluyor. Bu önemli kilometre taşında yayımlanan 69. sürüm, ilk olarak yeni tasarımını karşımıza getiriyor. Hem mobil hem de masaüstüne getirilen yeni tasarım, en son materyal tasarım çizgisi üzerine kuruluyor. Genel olarak baktığımız zaman yeni arayüz daha sade ve modern duruyor. Yuvarlatılmış çizgilerin / simgelerin tercih edildiği arayüz, göze gerçekten daha yumuşak görünüyor. Söz verildiği gibi 4 Eylül tarihinde dağıtıma çıkan Chrome 69, “Mac, Windows, Linux ve Android” için indirilebilir durumda. Bazı platformlara bölgeye bağlı olarak geç geleceği belirtilen sürüm, tasarım haricinde öne çıkan bazı yeniliklere de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 69 gerçekten önemli bir sürüm

Yeni sürümde gelişmiş bir parola sistemi karşımıza çıkıyor. Bu sistem sayesinde kişiler yeni kayıt olacakları bir site için Google tarafından oluşturulan güçlü parolaları kullanabiliyor. Bu kişiye özel parolaları kişisel Google hesabına kaydeden tarayıcı, böylece hatırlama derdini tamamen ortadan kaldırıyor. Ayrıca artık arama barı daha gelişmiş sonuçlar karşınızda çıkarıyor. Örneğin sadece arama bazı üzerinden bazı konularda hızlı şekilde bilgi alınabiliyor. Bu gerçekten çok kullanışlı duruyor. Chrome’un yeni sürümüne masaüstünde tarayıcının “Hakkında” bölümünden otomatik olarak ulaşılabiliyor.

İlgili Video

Şirketten yakın zamanda çıkan eğlenceli platform