reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel iron man

Captain Marvel ve Iron Man arasındaki enteresan bağlantı

Captain Marvel filminin hikayesinde önemli rol oynayan detaylardan birinin direkt olarak Iron Man dünyasıyla bağı bulunuyor. Bu da Marvel Sinematik Evreni’ndeki devamlılığı bir kez daha gözler önüne seriyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Captain Marvel filminin ek sahnesine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Kısaca hatırlatmak gerekirse Captain Marvel filminin konusu aslında SHIELD ve NASA ortaklığında yürütülen Project P.E.G.A.S.U.S. etrafında şekilleniyor. Dr. Wendy Lawson, Tesseract üzerinde çalışıyor ve onu bir enerji kaynağına dönüştürmek için uğraşıyor. Daha sonra Carol Danvers, Kreelerin Tesseract’ı ele geçirmesine engel olmaya çalışırken Tesseract’ın içindeki uzay taşının enerjisine maruz kalıyor ve güçlerini elde ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte hikayede bu denli önemli yeri olan Project P.E.G.A.S.U.S.’u ilk olarak Iron Man 2 filminde duymuştuk. SHIELD, Tony Stark’a babasının Project P.E.G.A.S.U.S. üzerinde çalıştığını söylemişti. Zaten Dr. Wendy Lawson’ın üzerinde çalıştığı Tesseract’ı bulan da Tony’nin babası Howard Stark olmuştu. Howard Stark’ın 1991 senesinde kadar yani Winter Soldier’ın saldırısına uğramadan önceye dek Project P.E.G.A.S.U.S. üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu da Carol Danvers ve Tony Stark’ın arasında kişisel bir bağ kurulmasına neden oluyor.

Elbette ne Carol Danvers ne de Tony Stark bu bağın farkında değil. Fakat bu tarz detaylar Marvel Sinematik Evreni’nde devamlılığın ne denli ince ince işlendiğini gözler önüne seriyor. Hem kim bilir, belki bu detay Avengers Endgame’de bile gündeme gelebilir!

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı