reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Microsoft Edge Google Chrome Chromium

Yeni Microsoft Edge için Chrome eklenti müjdesi

Microsoft, geçtiğimiz gün Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcının yolda olduğunu açıklamıştı. İşte bu merak edilen sürüm hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Advertisement

2019’da geleceği belirtilen yeni Microsoft Edge, Chrome ve Opera’nın temelini oluşturan Google‘ın arkasında olduğu açık kaynak kodlu Chromium altyapısı üzerine kuruluyor. İşte bu altyapı sayesinde yeni tarayıcının Chrome için hazırlanan mevcut eklentilere de destek vereceği açıklandı. Kullanıcıları oldukça memnun edecek bu destek, Edge için en çok merak edilen detayın kesin olarak yolda olduğunu gösteriyor. Tarayıcı için özellikle uyum konusundaki birçok problemi ortadan kaldıracak bu yeni altyapı, şu an geliştirme aşamasında bulunuyor. Buna ek olarak tarayıcının 2019’da Mac sistemler için de kullanıma çıkacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge çok iddialı

Chrome kadar hızlı ve yetenekli bir yerleşik Windows 10 tarayıcısı, gerçekten güzel görünüyor. Bu arada yeni tarayıcı hakkında dikkat çeken bir açıklama daha var. Buna göre yeni tarayıcı tüm Microsoft cihazlar için hazırlanıyor. Bu açıdan yeni tarayıcı, Xbox ekosistemine de dahil edilecek açıklamaları yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Ekran delikli Huawei Nova 4