reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix’ten heyecan verici rekor

Mali açıdan sıkıntı yaşadığına ilişkin iddialar bulunan Netflix, heyecan verici bir rekora imza attı.

Orijinal içerikleri ve bu içerikleye ayırdığı cömert bütçelerle sık sık gündeme gelen Netflix, bu iddialı harcamalarının karşılığını yavaş yavaş alıyor gibi görünüyor. Sensor Tower‘ın paylaştığı verilere göre, firmanın iOS ve Android uygulamalarındaki kullanıcı harcamaları dünya genelinde yaklaşık olarak 86,6 milyon dolara ulaşmış durumda. 2018 Kasım ayı verisini 2017 Kasım ayı verisiyle kıyasladığımızda yüzde 77’lik bir artış görünüyor. Firmanın 2017 Kasım mobil geliri 49 milyon dolar olarak belirtiliyor. Bu sonuçlar da firma için yeni bir rekor anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix kendi tarihinde rekor kırdı

Firmanın bundan önceki en yüksek mobil gelirinin 84,7 milyon dolarla Temmuz 2018 olduğu da açıklanan veriler arasında. Sensor Tower’ın verilerde firmanın 2018 Kasım ayındaki başarısının sebebi olabilecek noktalar detaylandırılmamış. Ancak firmanın gelirinin artışında Amerika dışındaki pazarların daha çok etkili olduğu görünüyor. Firmanın uygulaması özelindeki verilere göre Amerika yüzde 76 büyüme kaydederken Almanya yüzde 90, Brezilya yüzde 94, Günel Kore yüzde 107 ve Japonya ise yüzde 175 büyüme kaydetmiş. Uygulama içi satın alımlarda Amerika’nın hala liste başı olduğunu ekleyelim.

Popüler çevrim içi yayın servisi üçüncü çeyrekte yaklaşık 7 milyon yeni abone kazanmıştı. Bunun 5,87 milyonunun Amerika dışından olduğu kaydediliyor.

Netflix indir: iOS, Android

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon bölüm isimleri tanıtımı