reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Analistlerin beklentilerini aşan Netflix başarısı

Orijinal dizi ve filmleriyle gündemden düşmeyen Netflix, Temmuz – Eylül süresinde bünyesine eklediği 7 milyon yeni kullanıcıyla rekora koşuyor.

Hayatımızın neredeyse vazgeçilmez bir parçası haline gelen Netflix, üçüncü çeyrek sonuçlarıyla rakiplerini kıskandıracak bir başarıya imza attı. Firma üçüncü çeyrekte üç aylık süre içinde 7 milyon aboneyi daha bünyesine dahil ederek 137 milyonu aşan toplam abone sayısına erişti. Firma için bir rekor olan bu büyüme Wall Street analistlerinin tahminlerinin ise hayli üstünde. Analistler ikinci çeyrekteki düşük performanstan sonra firmanın büyümesinin yavaşlama dönemine girdiğini düşünmüştü. Ancak sonuçlar öyle olmadı. Güçlü ilerleyişini devam ettiren çevrim içi yayın platformu, rakiplerine de adeta göz dağı veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yatırımların önemi

Bu yıl orijinal içeriklere 8 milyar dolar yatırım yapan Netflix, firmanın büyümesinde bu yatırımların hayli önemli olduğunun altını çiziyor. Firmanın üçüncü çeyrek karı 402,8 milyon dolar olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl bu kar 129,6 milyon dolardı. Firmanın toplam geliri 4 milyar dolara ulaşmış durumda. Firmanın heyecan verici yatırımları ise devam ediyor. Son olarak övgülere boğulan The Haunting of Hill House dizisini yayınlayan platformun gelecek dizi projeleri arasında Witcher gibi iddialı işler de bulunuyor. Film yatırımları da devam eden firmaya yetişmeye çalışan rakipler ise şimdilik biraz geride kalmış gibi. Disney, Captain Marvel ile kendi yayın servisini açmaya hazırlanırken, Amazon Prime da özel içeriklerini zenginleştirmeye çalışıyor.

İlginizi çekebilir

Rick and Morty komik çekim hataları