reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit
Google Pixel 3 XL iFixit

Google Pixel 3 XL parçalarına ayrıldı, ilginç bir ekran detayı ortaya çıktı

Satışa çıkan ürünlerin tamir edilebilirlik durumlarını değerlendiren iFixit, bu sefer konuk olarak  Google Pixel 3 XL modelini aldı. Gelin modelin iç detaylarına birlikte bakalım.

Made By Google etkinliği kapsamında tanıtılan Google Pixel 3 XL, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Modeli 14 adımda açan firma, çentiğiyle “dalga geçilen” telefona 10 üzerinden 4 puan vermeyi uygun gördü. Bu puanla tamirinin zor olduğu cihazlar arasına yerleşen model, tamir konusunda sadece iki tane olumlu yorum alıyor. Bunlar standart vidaların kullanılması ve pili yerinde tutan esnek yapıştırıcı malzeme. Bunun haricinde gelen yorumlar ise puanın neden düşük çıktığını gözler önüne seriyor. iFixit’e göre telefonun ekran tamir süreci Pixel 2 XL’a göre çok daha zor hale getirilmiş durumda. Aynı zamanda arka cam panelini çıkarmanın çok zor olduğu (Aşırı yapıştırıcı kullanılmış) söylenen model, ön ve arkası cam olduğu için de olumsuz puan alıyor. Aslında buna olumsuz puan verilmesi biraz garip görünüyor. Çünkü telefonun arka tarafında cam olması kablosuz şarj desteği getiriyor. Site bu tercihine neden olarak modelin düşmelere karşı çok hassas olmasını gösteriyor. Bu arada Google Pixel 3 XL için ilginç bir detay da bulunuyor. iFixit’e göre telefonun içerisinde Samsung Display üretimi bir OLED ekran yer alıyor. Pixel 2 XL’a LG Display‘den gelen bir OLED ekran koyan firma, yaşanan sorunlar (Yanma vb.) nedeniyle bu yıl daha güvenilir paneller üreten Samsung’u tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 3 XL teknik olarak şu özelliklere sahip

Hatırlamak adına telefonda 6,3 inç 1080P OLED HDR ekran bizleri karşılıyor. Pixel 3 ile ortak olarak gücünü Snapdragon 845 işlemciden alan telefon, kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Grafik tarafında Adreno 630 GPU kullanan model, 4 GB RAM ve 64 GB ya da 128 GB depolama ile alınabiliyor. Modelin arkasında tek bir 12.2 megapiksel optik görüntüleme yapabilen kamera, önünde ise iki adet 8 megapiksel özçekim kamerası yer alıyor. İki ön çekim kamerası (F1.8 ve F2.2) kişilere geniş açı çekim imkanı sunuyor. Arka kamerayı F1.8 diyafram açıklığına sahip lens ve 1.4um piksel boyutuna sahip sensör üzerine kuran firma, burada yapay zekadan yararlanarak harika sonuçlar ortaya koyuyor.

İlgili Video

Firmanın telefonlar dahil etkinlikte tanıttığı tüm ürünler