reklamı kapat

POPÜLER

Red Dead Redemption, Red Dead Redemption 2

Rockstar’dan Red Dead Redemption 2 ile ilgili iddialı açıklama

Bu ay sonunda çıkması beklenen Red Dead Redemption 2 oyununun yapım süreciyle ilgili Rockstar’dan çok iddialı açıklamalar geldi.

Uzun süredir satışa sunulması heyecanla beklenen oyun Red Dead Redemption 2’nin yapım süreci, Rockstar cephesinden yapılan açıklamalara bakılırsa pek kolay geçmemiş gibi gözüküyor. Şirketin yardımcı kurucularından Dan Houser, oyunla ilgili yaptığı bir açıklamada oyunun “haftada 100 saatlik” çalışmalar sonucu tamamlanma aşamasına getirildiğini söyledi. Houser’ın açıklamalarına göre haftada 100 saat, haftanın her günü 14 saatlik bir çalışma temposunu gerektiriyor. Aynı açıklamada oyunda 300 bin animasyonun da bulunduğu belirtilirken, oyunun televizyon reklamları için bile binlerce örneğinin hazırlandığının altı çizildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İddialara daha sonra bir açıklık getirildi

Yine geçtiğimiz günlerde bir internet sitesine konuşan Houser, iddialarının yanlış yönlere çekildiğinden yakınarak bu duruma bir açıklık getirmek istedi. Oyun için yedi seneden fazla çalışıldığını doğrulayan Houser’a göre kullandığı 100 saatlik belirtmesi sadece oyunun yapım sürecinin ne kadar çetin geçtiğini belirtmek amaçlıydı. “Evet, bünyemizde işini severek yapan ve kendi istekleriyle gereğinden fazla çalışan üyelerimiz var. Ancak kimsenin haftada 100 saat çalışmasını normal şartlarda isteyemeyiz.” Houser’ın iddialarına getirdiği açıklıkla her şey yerli yerine oturmuş olabilir ancak “yoğun iş saatleri” durumu özellikle oyun geliştiricileri arasında oldukça yaygın bir durum. Rockstar’ın yanında Uncharted‘ın geliştiricisi Naughty Dog ve The Witcher‘ın geliştiricisi CD Projekt Red de bu durumu dillendirmekten çekinmeyen isimler arasında.

İlgili video

Oyunun Türkçe altyazılı fragmanı