reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Netflix’ten beklentileri fazlasıyla aşan ilk çeyrek sonuçları!

Dünyanın en büyük eğlence platformlarından Netflix, 2020 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Firma üç ayda ciddi şekilde büyümüş durumda.

Popülerliğini koronavirüs döneminde evde kalanlar üstünden inanılmaz oranda artıran Netflix, bu konuda somut veriler de paylaştı. Firma 2020’nin ilk üç ayında tam 15,8 milyon yeni abone kazandı. 7,2 milyonluk yeni abone beklentisini ciddi şekilde geride bırakan platform, ilk çeyrekte 5,76 milyar dolarlık gelir beklentisini de geride bırakmayı başardı. Firma üç ayda toplam 5,77 milyar dolar gelir elde ettiklerini duyurdu. Dünya genelindeki toplam abone sayısını 182 milyona yükselten platform, biliyorsunuz Türkiye’de de ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. Yerli içeriklerini sürekli olarak artıran Netflix, koronavirüs ile mücadele sürecine ve eğlence sektörüne destek olmak adına da ciddi yatırımlar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, kısa süre önce Android uygulamasına güzel bir özellik ekledi

Servisin Android uygulamasına istenmeyen dokunmaları önlemek adına “ekran kilidi” özelliği getirdi. Akıllı telefonu üzerinden içerik tüketenleri memnun edecek bu özellik, aktif edildiği zaman ekran dokunmalarını algılamaz hale getiriyor. Böylelikle de bir sonraki bölüme geç ya da 10 saniye ileriye al gibi istemeden yapılan dokunma işlemleri tamamen önlemiş oluyor. Sunucu tarafında yapılan bir güncelleme ile gelen yani tüm Android kullanıcıları için aktif edilen özellikten, ekrana yapılacak çift dokunma ile çıkılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile tanışın