reklamı kapat

POPÜLER

netflix rtük

Koronavirüs Netflix’in 2020 yapımlarını vuracak mı? İşte cevap;

Dünyanın en büyük eğlence platformlarından Netflix, koronavirüs nedeniyle 2020’deki yapımlarını izleyicilerin karşısına çıkarabilecek mi? Resmi cevap geldi;

Popülerliğini koronavirüs döneminde evde kalanlar üstünden inanılmaz oranda artıran Netflix, virüs nedeniyle duran dizi çekimlerine rağmen 2020’de büyük bir sorun yaşamayacaklarını açıkladı. 2020’de çıkacak birçok yapımın büyük oranda çekildiği aktaran ve çoğunun şu an düzenleme aşamasında olduğunu aktaran firma, bu açıdan izleyicileri sevindiriyor. Örneğin çok popüler dizilerden The Crown’ın dördüncü sezonu bitmek üzere deniyor. Daha şimdiden 2021 yapımlarına odaklandıklarını ve burada da ciddi ilerleme katettiklerini belirten şirket, 2020’de buna bağlı olarak büyük erteleme ya da gecikmenin de olmayacağını söylüyor ve 2020’de kullanıcıların yeni içeriksiz kalmayacağı özellikle belirtiliyor. Şu an 200’den fazla proje üzerinde çalıştıklarını aktaran Netflix, öncü proje geliştirme yapısı sayesinde koronavirüs dönemini rahatlıkla atlayacak gibi görünüyor. Geleneksel sinema sektörü ise koronavirüs’ten inanılmaz bir darbe almış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, kısa süre önce oldukça iyi ilk çeyrek sonuçlarını paylaştı

Firma 2020’nin ilk üç ayında tam 15,8 milyon yeni abone kazandı. 7,2 milyonluk yeni abone beklentisini ciddi şekilde geride bırakan platform, ilk çeyrekte 5,76 milyar dolarlık gelir beklentisini de geride bırakmayı başardı. Firma üç ayda toplam 5,77 milyar dolar gelir elde ettiklerini duyurdu. Dünya genelindeki toplam abone sayısını 182 milyona yükselten platform, biliyorsunuz Türkiye’de de ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. Yerli içeriklerini sürekli olarak artıran platform, koronavirüs ile mücadele sürecine ve eğlence sektörüne destek olmak adına da ciddi yatırımlar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile tanışın