reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Designated Survivor Türkiye

Netflix, Türkiye’de resmi istek üstüne bir dizinin bölümünü kaldırdı

Dünyanın en büyük eğlence platformlarından Netflix, bu sefer beklenmedik bir haberle gündemde yer alıyor. Firmadan önemli bir Türkiye adımı geldi.

Netflix, ortaya çıktığı kadarıyla Designated Survivor isimli siyasi dizinin bir bölümünü resmi olarak gelen istek doğrultusunda, yerel yasalara uymak için Türkiye’den kaldırdı. Başrollerinde ünlü isim Kiefer Sutherland ile Maggie Q ve Kal Pen’in olduğu David Guggenheim imzalı yapım, bir siyasi dizi ve içerisinde Türkiye ile alakalı da bir içerik (İkinci sezon 7. bölüm) barındırıyor. Firmanın resmi Türkiye sayfasında “Sürükleyici siyasi gerilimde, Amerika’nın geleceği, Washington’a yapılan bir saldırının hükümetin çoğunluğunu öldürmesinin ardından, alt düzeyde bir görevlinin elindedir.” şeklinde tanımladığı Designated Survivor, artık Türkiye’de bir bölümü eksik olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölüm Netflix’in yer aldığı diğer ülkelerde ise elbette duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix kısa süre önce koronavirüsten 2020 özelinde etkilenmeyeceklerini açıkladı

Resmi açıklama üstünden Netflix’in virüs nedeniyle duran dizi çekimlerine rağmen 2020’de büyük bir sorun yaşamayacaklarını açıklandı. 2020’de çıkacak birçok yapımın büyük oranda çekildiği aktaran ve çoğunun şu an düzenleme aşamasında olduğunu aktaran firma, bu açıdan izleyicileri sevindiriyor. Burada bir örnek veren firma, çok popüler dizilerden The Crown’ın dördüncü sezonu bitmek üzere deniyor. Daha şimdiden 2021 yapımlarına odaklandıklarını ve burada da ciddi ilerleme katettiklerini belirten şirket, 2020’de buna bağlı olarak büyük erteleme ya da gecikmenin de olmayacağını söylüyor ve 2020’de kullanıcıların yeni içeriksiz kalmayacağı özellikle belirtiliyor. Şu an 200’den fazla proje üzerinde çalıştıklarını aktaran Netflix, öncü proje geliştirme yapısı sayesinde koronavirüs dönemini rahatlıkla atlayacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile tanışın