reklamı kapat

POPÜLER

The OA

Netflix’in The OA dizisini iptal etme nedeni

Netflix‘in ilgi gören işlerinden biri olan The OA ikinci sezonun ardından iptal edildi. Peki bu üzücü kararın arkasında hangi neden yatıyor?

The OA gizemli konusuyla Netflix’in ilgi uyandıran işleri arasında yer alıyordu. Başrolünü Brit Marling‘in üstlendiği dizi mart ayında ikinci sezon bölümleriyle izleyici karşısına çıkmıştı. Fakat ardından büyük bir sessizlik başlamıştı. Bu sessizlik geçtiğimiz hafta üzücü bir haberle birlikte son buldu. Netflix dizinin üçüncü sezon bölümleriyle dönmeyeceğini açıkladı. Platformun bu kararı özellikle dizinin hayranlarından büyük tepki gördü. Hikayesi son bulduğu halde 13 Reasons Why devam ederken, The OA’nın son bulması sosyal medyanın gündemine oturdu. Alınan bu kararın ardından klasik reyting problemi çıktı.

The OA neden iptal edildi?

Netflix geçtiğimiz günlerde Tuca and Bertie, Designated Survivor, She’s Gotta Have It ve Chambers gibi projelerin iptal edildiğini duyurmuştu. Bu iptal süreci Netflix’in CEO’su Reed Hastings‘e soruldu. O da Variety‘e şu sözlerle yanıt verdi: “Bazı dizilerimiz ufak olmasına rağmen başarılı oluyor. Bazı büyük bütçeli dizilerimiz de büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarıyor. Bizim iptal kararı aldığımız yapımlar ise hem çok masraf yaptığımız hem de istediğimiz kadar izlenmeyen işler oluyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buradan anlıyoruz ki The OA yarattığı gizemle ilgi uyandırsa da, dizinin elde ettiği izlenme oranları Netflix’i tatmin etmemiş. Bu durum televizyonların yeterince reyting almayan dizileri bitirmesinden farksız.

İlginizi çekebilir

Dizinin 2. sezon fragmanı