reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The OA 2. sezon sonrası iptal kararı aldı

Netflix abonelerini kızdıran The OA 3. sezon kararı

Netflix dizileri arasında kendine has kitlesi olan yapımlardan The OA 2. sezon bölümlerinin ardından iptal edildi. Hayranlar ise mutlu değil.

Netflix gündeme sıklıkla yeni dizi müjdeleriyle gelse de bu kez The OA 2. sezon sonrası hayranlar 3. sezon haberi beklerken iptal duyurusu gündeme bomba gibi düştü. Brit Marling‘in başrolü üstlendiği dizinin 2. sezonu Mart 2019’da izleyicilerle buluşmuş, daha sonra ise platform dizi için büyük bir sessizliğe gömülmüştü. Sessizliğin sebebi ise iptal kararı üzerindeki tartışmalarmış gibi görünüyor. Variety‘e açıklama yapan Netflix’in konuyla ilgili ilk paylaşımı şu şekilde: “The OA’nın birbirinden etkileyici 16 bölümüyle gurur duyuyoruz. Brit ve Zal’a da cesur vizyonlarını bizimle paylaştıkları için müteşekkiriz. Onlarla gelecekte yeniden çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” Platform dizinin ne kadar izlendiğini ise paylaşmadı. Öte yandan hayranlar hayli kızgın ve üzgün görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, The OA 2. sezon sonrası diziyi iptal etti

Hayranlar Twitter üzerinden #TheOA ve #SaveTheOA hashtag’iyle yaşadıkları hayal kırıklıklarını paylaşıyor. Hesaplarını iptal etmeyi düşünen kullanıcıların yanı sıra, Netflix’in kütüphanede yayınlanmak üzere oluşturduğu dizi ve film öneri listesine de dizinin yenilenmeyen sezonları yazılarak platforma gönderiliyor. Bazı hayranlar ise HBO’yu etiketleyerek diziyi kurtarmasını istiyor.

Netflix cephesinin geçmişte hayranların ilgisi ve baskısı üzerine karar değiştirdiği olmuştu. Yakın zamanda Lucifer 5. sezon için 6 ek bölüm dahi eklendi. Ancak Sense8 gibi hayli popüler dizilerin gözünün yaşına bakılmadığı dönemleri de hatırlıyoruz. The OA 2. sezon sonrası 3. bir sezon görme ihtimalimiz bu yüzden pek de mümkün değil gibi görünüyor.

İlgili video

Dizinin 2. sezon fragmanı