reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus kulaklık girişi

Samsung Galaxy Note 10 ailesinde neden kulaklık girişi yok?

Amiral gemileri Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus, üzücü şekilde bir kulaklık girişine sahip değil. Peki bunun arkasında tam olarak ne var?

Aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz Türkiye fiyatlarıyla büyük bir şok yaşatan Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus, bir Note serisinden beklenmeyecek şekilde kulaklık girişini hayatımızdan çıkaran modeller arasına dahil oldu. Kutularında bir USB-C kulaklık yer alan ve basit bir “USB-C – 3,5 mm” dönüştürücüyle gelen modeller, yine de 3,5 mm girişin eksikliğini yaşatıyor. İşte bu portun kaldırılması, söylendiği kadarıyla firmaya telefonlar içerisinde 100 mAh kadar daha büyük pil koyma şansı vermiş. S Pen’in de etkisiyle iç alanları ciddi şekilde sınırlı olan Galaxy Note 10 ailesi, söylendiği kadarıyla kulaklık girişinin atılmasıyla daha gelişmiş titreşim temelli geri bildirim sistemi de kazanmış.

Ön sipariş ile alanlara Galaxy Buds kablosuz kulaklık hediye edilen telefonlar, kulaklık girişi olmamasıyla birçok kişiyi üzüyor ancak artık gerçekten çok gelişmiş ve uygun fiyatlı kablosuz kulaklıklar bulunuyor. Burada sadece oyuncular adaptörlere muhtaç gibi görünüyor. Biliyorsunuz kablosuz kulaklıklar oyunlarda çok iyi performans veremiyor, gecikme yaşatabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 kesin sayılan bilgiler şöyle

Galaxy Note 10’da 6,3 inç 2280×1080 piksel Infinity Display AMOLED ekran, Galaxy Note 10+ ise 6,8 inç 3040×1440 piksel Infinity Display AMOLED ekran karşımıza çıkıyor. Önlerinde 10 megapiksel F2.2 kamera yer alan telefonların arkalarında ise 12 megapiksel Dual Pixel f/1.5-f/2.4 değişken diyaframlı + 16 megapiksel f/2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel f/2.1 telefoto olmak üzere üçlü kurulum yer alıyor. Burada Galaxy Note 10 Plus bir de ToF sensörü barındırıyor.

İlgili Video