reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon çekim tarihi belli oldu

Lucifer 5. sezon için nefeslerimizi tuttuk bekliyoruz. Bir süredir senaryo aşamasında olan Netflix dizisinin çekimleri ise düşündüğümüzden erken başlıyor.

Lucifer 5. sezon ile, Netflix kütüphanesindeki son sezonunu yayınlayacak. Toplam 16 bölüm olacağı açıklanan 5. sezon için bir süredir senaryo çalışmaları devam ediyor. Dizinin çekimleri ise ek 6 bölüme rağmen, beklediğimizden de erken başlayacak gibi görünüyor. Production Weekly‘nin yayınladığı yeni listede kendine yer bulan dizinin çekimlerinin 12 Ağustos‘ta Los Angeles’ta başlayacağı kaydediliyor. Dizinin ilk sezonu Los Angeles’ta çekimlere başlamış ancak daha sonra dizi çekimleri ağırlıklı olarak British Columbia, Kanada’ya taşımıştı. Şimdi son sezonla beraber yeniden köklere dönüyoruz gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon ne zaman dönecek?

Dizinin 4. sezon çekimleri de ağustos gibi gerçekleşmişti. Bu durumda dizinin yıl sonuna kadar 16 bölümün de çekimini tamamlaması bekleniyor. 2020‘nin yaz aylarında ise dizi Netflix’teki yerini alabilir. Lucifer 5. sezon pek çok olasılığa açık. Dizi yaratıcılarından Joe Henderson, 5. sezonda tüm oyuncuların yer alacağı büyük bir müzikal bölümün yapılabileceğini açıklamış ve hayranları hayli heyecanlandırmıştı. Mazikeen karakterine hayar veren Lesley-Ann Brandt ise Twitter üzerinden esaslı bir dövüş sahnesi istediğini ilan etmişti. Yeni sezonda en çok merak edilen detay ise elbette Lucifer’ın mevcut problemi nasıl çözeceği. Şimdilik bu konuda bir ipucu bulunmuyor. Chloe’ye ilk aşkı olduğunu itiraf eden Lucifer, 4. sezon finalinde Chloe’nin onun durdurma çabalarına rağmen cehenneme geri dönmüştü. Şimdi ikilinin aşkı çıkmaza girerken, kahramanımız da kendini cehennemde zorunlu bir tutsak olarak buluyor. Sezon başlangıcını etkileyici bir cehennem sahnesiyle açacağına inandığımız dizi, son sezonla küçük bir sürpriz daha getirebilir. Yeni sezonla beraber dizide oyuncuların seslendirdiği şarkıların yer aldığı bir albümün dijital olarak yayınlanma ihtimali bulunuyor.

İlgili video

Tom Ellis’in 5. sezon idmanı