reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 4. sezon

Lucifer 4. sezon için alınan Dan kararının sebebi

Netflix favorisi Lucifer 4. sezon bölümlerinde dizinin “iyi adamlarından” Dan Espinoza’yı karanlık tarafa çekmişti. Dizi yaratıcısı sebeplerini açıkladı.

Netflix kütüphanesinin en sevilen yapımlarından olan Lucifer 4. sezon bölümlerini de geride bıraktı. Şimdilerde final sezonu için çalışmalarını sürdüren dizinin 4. sezonundaki en tartışmalı karakterlerden biri de Dan Espinoza olmuştu. Girdiği karanlık ruh halinden ve depresyondan bir türlü çıkamayan Dan, karanlık tarafa “geçmiş” ve kendi kızını da tehlikeye atmıştı. Karakterin içindeki yaşadığı tüm bu mücadele sezon boyunca kendisini fazlasıyla hissettirdi. Dizinin yaratıcısı Ildy Modrovich geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda bu konuya da değiniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 4. sezon ile Dan’in kendiyle mücadelesi

Modrovich yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Daha karanlık bir Dan’i tercih ettik. Lucifer’ın içinde yaşadığı o mücadeleyi yaşasın istedik. ‘İyi biri miyim, yoksa kötü biri miyim? Belki de kötü adam benimdir.’ diye sorgulamasını istedik onun da.

Lucifer 4. sezon bölümlerinde Charlotte’ın kaybını bir türlü atlatamayan Dan’i yeni sezonda neler bekliyor bilemiyoruz. Lucifer’ın varlığı da karakterin karanlık tarafa olan eğilimini artırıyordu. Charlotte’ın ölümü sonrası içindeki tüm öfkeyi Lucifer’a yansıtmak isterken bir yandan da eli kolu bağlı kalmak Dan’i iyiden iyiye içinden çıkılamaz bir noktaya çekmişti. 5. sezon için ne planlanıyor şu an bilemiyoruz. Ancak Lucifer’ın yokluğunda Dan belki aradığı çıkışı bulabilir. 5. sezon şimdilik hala senaryo aşamasında. Toplamda 16 bölümle izleyici karşısına çıkacak olan yeni sezonun neler getireceğini merakla bekliyoruz. Hala net bir yayın tarihi olmadığını da ekleyelim.

İlginizi çekebilir

Dizinin 4. sezon fragmanı