reklamı kapat

POPÜLER

Designated Survivor

Netflix’ten Designated Survivor 3. sezon müjdesi

Başrolünü Kiefer Sutherland‘ın üstlendiği Designated Survivor dizisinin Netflix’te ekrana döneceği netlik kazandı. Üçüncü sezonun izleyici karşısına çıkacağı tarih açıklandı.

Designated Survivor Amerika’da yayın yapan ABC kanalında ekrana geliyordu. Dizinin Amerika dışındaki yayıncılığını ise Netflix üstleniyordu. Fakat bu sevilen yapım iki sezonun ardından iptal edildi. Designated Survivor’ın imdadına Netflix yetişti. Dizinin devam edeceği bir süre önce belli olmuştu. Buna rağmen üçüncü sezon bölümlerinin ne zaman geleceğine dair hiçbir fikrimiz yoktu.

Deadline sitesinin haberine göre Netflix sonunda Designated Survivor sessizliğini bozdu. Dizinin üçüncü sezon bölümleriye 7 Haziran‘da geri döneceği netlik kazandı. Normalde dizinin bir sezonu 21 veya 22 bölümden oluşuyordu. Netflix bu durumu değiştirdi. Açıklanan detaylara göre üçüncü sezon sadece on bölümden oluşacak. Tüm bu bölümler aynı anda izlenebilir olacak. Dizinin baş yazarlığını ise ER, Law & Order: SVU gibi işleriyle tanınan Neal Baer üstlenecek.

Designated Survivor’ın konusunu kısaca özetlemek gerekirse, Amerika’da Beyaz Saray’ın büyük bir saldırıya uğradığını ve başkanla birlikte pek çok önemli politikacının bu bombalı saldırıda öldüğünü belirtmek gerekiyor. Amerikan yasalarına göre böyle bir durumda belli makamlardaki kişiler otomatik olarak başkanlık görevini devralıyor ve olağanüstü süreci yönetiyor. Sürecin normale dönmesinin ardından yeniden başkan seçiliyor. Dizide saldırılar sonrasında Tom Kirkman başa geçiyor. Normalde bakanlar arasında son sırada yer almasına rağmen geri kalan herkesin ölmesi onu zorunlu başkan haline getiriyor.

İlginizi çekebilir

Designated Survivor 1. ve 2. sezon özeti