reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm Starbucks

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm, Starbucks bardağını “uçurdu”

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm, hikaye finale doğru ilerlerken sette unutulan Starbucks kahvesi yüzünden büyük bir dikkat dağınıklığına sebep oldu. Ancak kahveyi artık göremeyeceksiniz.

İki gündür gündemden düşmeyen Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm, sette unutulan Starbucks bardağıyla hayranlarda büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Konu doğrudan şakaya vurulsa da, diziye gösterilen önemin ve dikkatin azaldığını düşünen pek çok hayran bulunuyor. Hal böyle olunca HBO ve dizi yapımcıları için de hoş bir manzara ortaya çıkmıyor. Game of Thrones’un yapımcıları tarafından yapılan açıklamada dizinin “böylesine” bir hata ile ilk kez karşılaştığını ve kahvenin unutulduğu kaydedilmişti. Baş yapımcılardan Bernie Caulfield‘ın yaptığı açıklamanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. O yazımızda HBO’nun bardağı sahneden kaldırma durumunun şimdilik belirsiz olduğundan bahsetmiştik. HBO nihayet adım attı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm bardağı aslında Starbucks bardağı bile değil

HBO, 8. sezon 4. bölüm kopyalarını dijitalde geçtiğimiz gece sessiz sedasız bir şekilde güncelledi. HBO’nun kendi dijital servislerinde dizinin şu an Starbucks bardağı olmayan versiyonu yer alıyor. Ancak henüz globalde güncelleme yapılmamış sanıyoruz. Çünkü beIN Connect uygulamasına girip dizinin 4. bölümünü açtığımızda bardağın hala sahnede olduğunu gördük. İlk etapta yapılan düzenleme sadece HBO’nun kendi dijital servislerine ulaşmış gibi görünüyor. Yani hala “bardaklı” bölümü izleyebilirsiniz. Ancak yakın zamanda globalde de bölümün bardaksız versiyonunun kendine yer bulacağını şimdiden söyleyebiliriz. Tabii dizinin Blu-ray versiyonunda da söz konusu hata yer almayacak.

Tüm bu kargaşadan en çok karlı çıkan isim ise şüphesiz Starbucks oldu. Ancak işin komik tarafı, masadaki bardak aslında Starbucks bardağı bile değil. WSJ‘ın ortaya çıkardığı bilgiye göre söz konusu bardak, prodüksiyonun butik servisine ait.

Dizide bu sezon benzer başka hatalara rastlayacak mıyız merak konusu. Ancak önümüzde fazla zaman kalmadığını da belirtelim. Sadece iki bölüm daha yayınlayacak olan dizi, hayranlara veda etmeye hazırlanıyor. 5. bölüm ise 12 Mayıs gecesi ekranlarda olacak. Yeni bölümün fragmanına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı