reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones’un finalini belirleyecek ihanet teorisi

2019’da izleyicilere veda edecek olan Game of Thrones‘a dair teorilerin sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak finalde yaşanacakları büyük bir ihanetin şekillendirileceği iddiası ortaya atıldı. Peki ihanete uğrayan kim olacak dersiniz?

Reddit kullanıcısı abfs_ her şeyi değiştirecek karakterin Euron Greyjoy olacağına inanıyor. Teorisini ise yedinci sezon finalindeki olaylara dayandırıyor. Hatırlarsanız Jon Snow’un King’s Landing’deki ak gezen gösterisi ardından ortalık karışmıştı. Cersei Lannister mücadeleye dahil olacağını söylese de bunun yalan olduğunu anlamıştık. Bunu Jaime Lannister’a açıkladığı sahnede de “Kimse bana arkasını dönüp gidemez” tarzında bir cümle sarf etmişti. Hemen ardından Jaime’nin ona sırtını dönüp uzaklaşmasına şahit olmuştuk. İşte bu sahnenin tam olarak gelecekte yaşanacaklara işaret ettiği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her şeyi değiştirecek tercih

Hatırlarsanız Euron Greyjoy en başında Daenerys Targaryen ile evlenmek istiyordu fakat bu planı suya düşünce Cersei’ye yönelmişti. Kral olma isteği çok yoğun olduğu için Euron’un kazanan tarafta yer alma isteği ağır basacak. Böylece Golden Company isimli paralı askerleri Cersei’ye değil, Daenerys’e getirebilir. Onun bu kararı da finalde Demir Taht’a oturacak ismin belirlenmesinde büyük rol oynayacaktır. Ne de olsa Cersei bu orduya bel bağlamış durumda… Öte yandan Euron defalarca “dünyanın en güzel kadınıyla” evlenmek istediğini ifade etmişti. Burada kast ettiği Cersei değil de, Daenerys olabilir. Bu durumda Euron aslında ne yapacağını en başından beri açık bir şekilde dile getirmiş olacak.

Siz ne dersiniz? Westeros‘daki taht mücadelesinin galibini Euron Greyjoy belirleyebilir mi? Yoksa sıra ona gelene kadar başkaları daha önemli rol oynar mı?

Game of Thrones 7. sezon fragmanı