reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones’tan “harita odası” sürprizi

Game of Thrones‘un yedinci sezonunda daha çok metaforik bir yeri varmış gibi görünen harita odasının finalde sandığımızdan daha büyük bir rol oynayacağı ortaya çıktı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Cersei Lannister ele geçirmeyi planladığı toprakların tamamını harita odası olarak adlandırılabilecek bir alana çizdirmişti. Yedinci sezon boyunca önemli ve stratejik kararları bu odada alması dikkat çekmişti. Fakat şahane bir görseli olan bu odanın Westeros‘un taht kavgasında önemli bir yeri olacağını düşünmemiştik. DVD yorumlarında yer alan sözler ise final sezonunda şaşırtıcı bir sürprizle karşılaşacağımızı müjdeliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones’un VFX yapımcılığını üstlenen Steve Kullback DVD yorumlarında harita odasının tasarımının önemine dikkat çekiyor. Onun “David Benioff ve Dan Weiss bu odanın kapalı bir alan olmamasını, üstünün açık olmasını özellikle istedi. Sebebini şu an söylemem mümkün değil ancak beklediğinize değecek.” sözleri bizleri heyecanlandırmaya yetiyor.

Tahminler size sezon finalinde Cersei Lannister‘ın yenilgiyi bu odada tadacağı yönünde. Bildiğiniz gibi ejderhalar devasa canlılar. Gölgelerini fark etmek ve geldiklerini hissetmek hiç de zor değil. Cersei’nin plan yaparken tepesinde beliren ejderhalardan birini fark etmesi gerçekten inanılmaz olacaktır. Asıl merak ettiğimiz ise bu ejderha Daenerys Targaryen‘ınkilerden mi olacak, yoksa Gece Kralı’nın dirilttiği Viserion mu?

İlginizi çekebilir