reklamı kapat

POPÜLER

Altered Carbon

Altered Carbon’dan şaşırtan Game of Thrones göndermesi

14 Şubat 2018

Game of Thrones‘u aşan bütçesiyle daha izleyici karşısına çıkmadan adından söz ettiren Altered Carbon‘da beklenmedik bir göndermenin yer aldığı ortaya çıktı.

Netflix’in başarılı bilim kurgu dizisi Altered Carbon son zamanlarda fazlasıyla gündeme geliyor. Hem görselliği hem de hikayesiyle adından söz ettirmeyi başarıyor. LOG olarak bölüm bölüm incelemeye aldığımız dizinin adını bu kez anmamızın nedeni ise çok başka. Ks427236 isimli bir Reddit kullanıcısı bu popüler dizide oldukça net bir Game of Thrones göndermesi yer aldığını fark etti. Onun bu keşfi internette hızla yayılmaya başladı.

Bahsi geçen gönderme yukarıdaki karede net bir şekilde görülüyor. Anlamayanlar için açıklamak gerekirse yedi uçlu bu yıldız Westeros’ta hüküm süren “Faith of the Seven” inancının sembolü. Altıncı sezonda Cersei Lannister‘ın başına bela olan Yüksek Rahip (High Sparrow) bu inanca hizmet ediyordu. Altered Carbon’da Kristin Ortega‘nın görev yaptığı karakolda aynı simgenin yer aldığını görüyoruz. Bu simgenin dizinin hikayesiyle doğrudan bir bağlantısı bulunmuyor. Daha çok George R.R. Martin‘in yarattığı dünyaya bir saygı duruşu gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sebebi her ne olursa olsun Game of Thrones ve Altered Carbon arasında bir bağ keşfedebilmek her iki dizinin hayranı olan izleyicileri memnun etmiş gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir