reklamı kapat

POPÜLER

Madencilik Monero Salon

İnternet sitesinden yeni gelir modeli: “Reklam ya da madencilik”

İnternet siteleri birçok kişi farkında olmamasına rağmen hayatlarını reklam gelirlerine bağlı olarak devam ettiriyor. Bu yüzden de kullanılan reklam engelleyiciler büyük gelir kayıplarına neden oluyor. Bunu derinden yaşayan bir internet sitesi ise çözümü madencilik sürecinde bulmuş görünüyor.

Bahsettiğimiz bu site Amerika Birleşik Devletleri merkezli internet sitesi Salon.com. Artık “AdBlock” açıkken siteye giren kişiler aşağıdaki mesajla karşılaşıyor. Bu mesajda kişilerin ya reklam engelleyiciyi kapatması ya da sistemlerinden madencilik yapılmasına izin vermesi isteniyor. Biliyorsunuz günümüzde bunu gizli olarak yapan yüzlerce site bulunuyor. Reklamlar ya da kodlar üzerinden girdiğiniz bir site haberiniz olmadan sistem gücünüzü kripto para üretmek için kullanıyor. İşte Salon bunu kişilerin iznini alarak yapmak istiyor. Reklamları engelleyin ancak kullanılmayan sistem gücünüzle bize destek olun şekilde çalışan süreçte, Monero üretimi yapılıyor. Son dönemin en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Monero, GPU değil CPU gücüne ihtiyaç duyuyor. Bu seçenek tercih edildiği zaman siteye reklamsız olarak giriyorsunuz ancak işlemciniz yüzde 100 güçte çalışarak Salon için Monero üretiyor. Böylece iki taraflı kazanım elde edildiği söyleniyor.

Madencilik Monero Salon

İzinli madencilik

Salon bu işi gizli yaparak tepki çekmek yerine kullanıcılardan izin alma yolunu seçiyor. Bu sürece bir deneme ile başlayan site, bakalım istediği kullanım seviyesine ulaşabilecek mi?

İlginizi çekebilir