reklamı kapat

POPÜLER

Opera maden engelleme

Opera, 50. sürümüyle gizli madenciliğe darbe vurmaya hazır

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından Opera, geçtiğimiz gün betasıyla tanıttığı faydalı özelliği şimdi de tam sürümle kullanıma çıkartıyor.

Biliyorsunuz dijital para birimi bitcoin’in inanılmaz değerlenmesi, herkesin bir anda bu alana yönelmesine neden oldu. Bu doğrultuda da birçok internet sitesi gizli olarak sisteminizden madencilik yapmaya başladı. Giriş yaptığınız zaman siz farkına varmadan işlemcinizi madencilik sürecine dahi eden bu sitelere, Opera‘dan sağlam bir cevap var. Kısa süre önce betası yapılan 50. sürümü bugün yayınlayacak firma, NoCoin isimli çok faydalı bir özelliği hayatımıza sokuyor. Kullanıcıların seçimiyle aktif edilen bu özellik, arka planda çalışan dijital madencilik kodlarını engelliyor. Bu da internet sitelerinin sizden habersiz sisteminizi kullanmasını önlüyor. Chrome ile Firefox’da bunu engelleyecek eklentiler bulunuyor ancak özellik ilk defa bir tarayıcıda yerleşik olarak geliyor.

Opera maden engelleme

Opera artık madenci sitelere göz açtırmıyor

Bu sistemleri yerleşik reklam engelleme sistemiyle ortadan kaldıran Opera, en çok geliştirilen internet tarayıcıları arasında başı çekiyor. Ayrı olarak yeni jenerasyon sürümleri de tasarlanan tarayıcı, mutlaka şans verilmesi gereken seçenekler arasında yer alıyor. Tekrardan 50. sürümün bugün içerisinde herkesin kullanımına açılacağını belirtmekte fayda var. Daha önce hiç izinsiz madencilik yapan bir siteye denk gelmiş miydiniz?

Video