reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram hesabınızın “değerini” ölçün

Çok takipçili Instagram hesaplarına baktığınız zaman hayatın pek de adil olmadığını hissediyor olabilirsiniz. Kimileri binlerce insan tarafından takip edilerek dünyayı dolaşıyor, ücretsiz pek çok hizmetten yararlanıyor ve daha da ilginci Instagram‘daki paylaşımları başına para alabiliyor.Özellikle sponsorlu paylaşımlar platformun önemli gelir kaynaklarından biri haline geldi. Pek çok kullanıcı da daha fazla takipçiye sahip olmak ve kazancını artırmak istiyor. Ancak şu an sahip olduğunuz takipçi sayısıyla ortalama ne kadar gelir elde edebileceğinizi öğrenmenin bir yolu bulunmuyor. En azından şimdiye kadar öyleydi. Inkifi isimli internet sitesi Instagram hesabınızın değerini hesaplamaya yardımcı oluyor.

Bildiğiniz gibi ünlüler ve Instagram fenomenleri takipçi sayılarının yüksek olması nedeniyle oldukça fazla insana ulaşabiliyor. Markalar da bu durumu reklam yapacak yeni bir platform olarak değerlendiriyor. Kişilerin takipçi sayısı paylaşım başına alacakları reklam ücretini doğrudan etkiliyor. Eğer siz de bu alana giriş yapmak istiyorsanız artık hesabınızın reklam değerini ölçebilirsiniz.

Ne yapmak gerekiyor?

Bunun için Inkifi‘nin internet sitesine giriş yapmanız yeterli oluyor. Ardından “Enter your Instagram handle” yazan bölüme kullanıcı adınızı yazıyorsunuz. Enter tuşuna basmanızın ardından sistem gerekli hesaplamaları yapıyor. Ortaya çıkan sonuç ise İngiliz Sterlini olarak gösteriliyor. Böylece şimdi Instagram hesabınıza reklam alsanız paylaşım başına elde edeceğiniz ücreti görebiliyorsunuz. Takipçi sayınız arttıkça reklam değerinizin ne kadar yükseldiğine de şahit olabiliyorsunuz.

İLGİLİ HABERLER