reklamı kapat

POPÜLER

Dev robotlar
Dev robotlar
Dev robotlar

Dev robotlar bu sefer canlı karşılaşmada savaştı [Video]

İki yıldır üzerinde çalışmalar yapılan dev robotlar The MegaBots ile Suidobashi, hatırlarsınız geçtiğimiz ay karşı karşıya gelmişti. Bu savaşı “kurgulanmış” bularak eleştirilen izleyiciler organizasyondan canlı karşılaşma istemişti. İşte bu bu karşılaşma kısa süre önce gerçekleşti.

Advertisement

Burada izleyebileceğiniz ilk karşılaşma, Amerika üretimi Megabots ile Japonya üretimi Suidobashi arasında yapıldı. Çelik Yumruklar filminden farklı olarak içerisinde yer alan insanlar tarafından yönetilen robotlar, bu sefer canlı bir gösteri kapsamında karşımıza çıktı. İlk karşılaşmadan farklı olarak bu sefer savaş sadece Megabots‘un geliştirdiği Iron Glory ile Eagle Prime arasında gerçekleşti. Heyecanı arttırmak adına 5 metre boya ve toplam 12 ton ağırlığa sahip Eagle Prime’a 3 metrelik bıçak verilen maç, maalesef hiç de beklendiği gibi sona ermedi. Savaşın tam başında Iron Glory’nin hidrolik sisteminde bir hasar medyana geldi ve Eagle Prime kolunu kıpırdatmadan galip gelmiş oldu.

Dev robotlar geleceğin eğlencesi olarak görülüyor

Bu canlı karşılamada Eagle Prime içerisinde bir insan bulunurken, Iron Glory uzaktan kontrol edildiği belirtiliyor. Sert hareketlere girebilecek potansiyeli bulunan robotun arıza yaşaması ise büyük hayal kırıklığı yaratıyor. İlerleyen yıllarda dev robot ligi oluşturmak isteyen organizasyonun son karşılaşmadan çektiği videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Video