reklamı kapat

POPÜLER

Geleceğe hazır olun: Gerçek robot savaşları başlıyor! [Video]

Başrolünde Wolverine karakteri ile özdeşleşmiş Hugh Jackman’ın oynadığı 2011 yapımı Çelik Yumruklar filmi en sonunda gerçek oluyor. Yaklaşık iki yıldır üzerinde çalışmalar yapılan dev robotlar The MegaBots ile Suidobashi arasındaki savaş çok yakında gerçekleştiriliyor.

Yaklaşık iki yıldır üzerinde çalışmalar devam eden Amerika üretimi Megabots ile Japonya üretimi Suidobashi arasında yapılacak olan dev robot karşılaşması, 17 Ekim 2016’da gerçekleştirilecek ve popüler oyun yayın platformu Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Çelik Yumruklar filminden farklı olarak içerisinde yer alan bir insan tarafından yönetilecek olan robotlardan Amerika merkezli mühendisler tarafından geliştirilen Megabots, yaklaşık olarak 5 metre boya ve toplam 12 ton ağırlığa sahip. Yine bir insan tarafından yönetilecek olan Suidobashi Heavy Industries tarafından geliştirilen Japon takımın robotu Suidobashi ise 4 metre boya ve 6.5 ton ağırlığa sahip.


Daha önce geçtiğimiz Ağustos ayında yapılması planlanan karşılaşmanın dünya genelinde büyük bir takipçi kitlesine ulaşacağı tahmin edilirken, biz de ortaya seyir keyfi yüksek bir karşılama çıkmasını umut ediyoruz.


İki dev robotun karşı karşıya geleceği bu karşılaşmanın canlı yayınını kaçıranların ise hiç endişe etmesine gerek yok. Karşılaşma biter bitmez detaylı video görüntüler Facebook ile YouTube’a aktarılacak ve hemen izlenebilecek.

VİDEO