reklamı kapat

POPÜLER

Canon Powershot G1 X Mark 3’ün detayları sızdırıldı

Son dönemdeki durgun yapısı nedeniyle fotoğraf makinesi dünyasında en çok eleştirilen firmalardan birisi haline gelen Canon, yakın zamanda Powershot G1 X Mark 3‘ü lanse etmeye hazırlanıyor. Makinenin tüm özellikleri ve görselleri ise şimdiden sızdırılmış durumda.

Canon‘un en üst seviye kompakt fotoğraf makinesi ailesinin en yeni üyesi Powershot G1 X Mark 3, ilk olarak tasarımdan başladığımız zaman yerini alacağı Powershot G1 X Mark 2’den çok daha kaslı görünüyor. Tasarımını abisi diyebileceğimiz aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS M5‘den aldığı görülen fotoğraf makinesi, Dual Pixel CMOS AF teknolojisine (Yüksek video netleme performansı getiriyor) sahip 2.42 megapiksel APS-C CMOS sensör üzerine kuruluyor. Gücünü firmanın güncel tüm modellerinde yer alan DIGIC 7 işlemciden alan fotoğraf makinesi, 100-25,600 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor ve saniyede 9 fotoğraf seri çekim yapabiliyor. Video tarafında maalesef Full HD çözünürlükte kalan Powershot G1 X Mark 3, 3 inç boyuta sahip dokunmatik bir LCD ekran ile geliyor.

Artık her modelde standart olduğu üzere WiFi, Bluetooth ve NFC kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip olan ve böylelikle akıllı telefonlara görüntü aktarabilen Powershot G1 X Mark 3, çekimleri SD, SDHC, SDXC hafıza kartlarına yaparken, sabit 24-72mm F/2.8-5.6 lensiyle genel ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilecek bir seçenek ortaya koyuyor.


16 Ekim tarihinde resmi olarak lanse edilecek olan yeni Powershot G1 X Mark 3’ün resmi satış fiyatı ise henüz bilinmiyor.