reklamı kapat

POPÜLER

Canon PowerShot G1 X Mark III

DSLR performansı sunabilen kompakt: Canon PowerShot G1 X Mark III

Fotoğraf makinesi sektörünün sayılı isimlerinden Canon, geçtiğimiz gün tüm teknik detayları sızdırılan yeni üst düzey kompakt fotoğraf makinesi Canon PowerShot G1 X Mark III modelini resmi olarak görücüye çıkarttı.

Canon’un en üst seviye kompakt fotoğraf makinesi ailesinin en yeni üyesi Powershot G1 X Mark III, tasarımsal olarak Powershot G1 X Mark II’den çok daha kaslı görünüyor. Bu noktada şirketin aynasız fotoğraf makinesi EOS M5’i de andıran model retro bir çizgiyi de benimsemiş duruyor. Teknik olarak Dual Pixel CMOS AF teknolojisine (yüksek video netleme performansı) sahip 24 megapiksel APS-C CMOS sensör üzerine kurulan fotoğraf makinesi, firmanın güncel tüm modellerinde yer alan DIGIC 7 işlemciden güç alıyor ve 100-25,600 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor. Saniyede 7 fotoğraf seri çekim yapabilen ve video tarafında maalesef Full HD çözünürlükte kalan Powershot G1 X Mark III, arkasında 3 inç boyuta sahip hareketli dokunmatik bir LCD ekran, üzerinde ise dahili bir flaş birimi taşıyor.

Canon PowerShot G1 X Mark III

Powershot G1 X Mark III, artık her modelde standart olduğu üzere Wi-Fi, Bluetooth ile NFC kablosuz bağlantı teknolojileriyle akıllı telefonlara görüntü aktarabiliyor.  Cihaz, çekimleri SD, SDHC, SDXC hafıza kartlarına yaparken sabit 24-72mm F/2.8-5.6 lensiyle genel ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilecek bir seçenek ortaya koyuyor. İçinde üç durak ND (Neutral Density) filtresi yer alan bu lens, görüntü sabitleme sistemiyle dört durak elde çekim avantajı getirebiliyor. Suya ve toza dayanıklı tasarlanan Mark 3, CIPA standardına göre tam dolu batarya ile sadece 200 fotoğraf kayıt altına alabiliyor.

Canon PowerShot G1 X Mark III çıkış tarihi ve fiyatı

DSLR fotoğraf makinesi özelliklerini 400 gramlık kompakt bir gövdeye getiren Canon Powershot G1 X Mark III, kasım ayında 1.300 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.