reklamı kapat

POPÜLER

en çok indirilen yabancı diziler

Game of Thrones’un “gizli kalan” ilk bölümü

Her bölümü büyük bir ilgiyle takip edilen, yaşanan her gelişmeyle adından söz ettiren Game of Thrones‘un kimsenin izlemediği gizli bir bölümü bulunduğu ortaya çıktı.

Kısaca özetlemek gerekirse Amerikan televizyonunda bir dizinin onay alması için pek çok aşamayı geçmesi gerekiyor. Hikayenin ve yazılan ilk bölüm senaryosunun beğenilmesinin ardından “pilot” adı verilen ilk bölümün çekimi gerçekleştiriliyor. Ortaya çıkan sonuç kanalın diziyi kabul etmesine de reddetmesine de neden olabiliyor. Fakat kimi zaman hikaye çok iyi olmasına rağmen, ilk bölüm bunu yansıtmayı başaramıyor. Bu durumlarda kanal yeniden pilot bölüm çekilmesini talep edebiliyor. Bunun haricinde yapımcı da ortaya çıkan işi beğenmeyip kanala sunmadan önce değişiklik yapma şansına sahip oluyor.

en çok indirilen yabancı diziler

Başarısız ilk bölüm denemesi

Görünen o ki bu bahsettiklerimizden bir kısmı Game of Thrones için de söz konusu olmuş. Jon Snow karakterine hayat veren Kit Harington‘ın açıklamasına bakılırsa Game of Thrones’un özellikle gizli tutulan bir ilk bölüm denemesi bulunuyor. Üstelik bu pilot bölüm o kadar kötü olmuş ki, Game of Thrones ekibi içinde bir şakaya dönüşmüş. Sevilen oyuncu durumu şu şekilde ifade ediyor:

“İlk bölümde çok fazla hata yapıldı. Ortaya çıkan iş istendiği gibi görünmüyordu. Televizyondaki diğer dizilerden bir farkı yokmuş gibi duruyordu.”

Game of Thrones’un ilk bölümünün yeniden çekilmesiyle dizi alıştığımız haline bürünmüş. Fakat başarısız olan ilk bölüm denemesinin utancı unutulmamış. Kit Harington’ın sözlerine bakılırsa Game of Thrones‘un yapımcıları arada attıkları ekran görüntüleriyle bu bölümün ne kadar kötü olduğunu kendisine hatırlatıyor. Şakayla karışık ters bir şey yaparsa, bu bölümü yayınlayabileceklerini dile getiriyor.

Doğrusu biz çekilen bu ilk bölümün ne kadar kötü olduğunu görmeyi çok isterdik. Siz ne düşünüyorsunuz? Bölüm gerçekten utanılacak kadar kötü olabilir mi? Öyleyse bu bölümü izlemek ister miydiniz?