reklamı kapat

POPÜLER

youtube peter mckinnon
youtube peter mckinnon
youtube peter mckinnon
youtube peter mckinnon

Çok kısa süre 1 milyon YouTube takipçisi kazanan fotoğrafçının sırrı [Video]

Sosyal medyanın etkisiyle herkes daha iyi fotoğraf çekmek istiyor, doğal olarak bu konuda üretilen içerikler de büyük talep görüyor. YouTube platformunun son yıldızı Peter McKinnon ise bu alandaki büyük yükselişiyle hayranlık uyandırıyor.

Fotoğrafçılık yapmak için en güzel zamanı yaşıyoruz. Herkes fotoğraf ile oldukça yakından ilgileniyor ve öğretici içerikleri kaçırmıyor. İşte bu alana yönelik talebi çok iyi değerlendiren isimlerden birisi Kanada merkezli fotoğrafçı Peter McKinnon. Birçok iş kolunda çalıştıktan sonra profesyonel fotoğrafçı olmaya karar veren McKinnon, YouTube kanalıyla milyon barajını geçebilen güzel bir örnek. Peki şu an ayda 13 bin dolar kazandığı tahmin edilen fotoğrafçı bunu nasıl başardı?

Yeni nesil iş modeli: YouTube

youtube peter mckinnon
Google’ın popüler video platformunda başarılı olmanın bir numaralı kuralı “farklı” olmak. Peter McKinnon bu noktada benzer birçok kanal sahibinden daha dinamik bir yapıya sahip. Eğlenceli kişiliğiyle izleyenleri kanalına bağlayan fotoğrafçı, bu dünyada dikkat çekmeye “8 Camera Hacks” videosu ile başladı. Bu videoda kullandığı “kışkırtıcı” kapak fotoğrafı ile kendini fotoğraf dünyasına duyuran McKinnon, böylelikle ilk adımı çok sağlam şekilde attı.

Ardından kaliteli içerikler üretmeye devam eden fotoğrafçı, izleyicileri ile kurduğu samimiyet ile yükseldi. Kahve tutkusuyla bilinen ve güler yüzlü haliyle her zaman yararlı bilgiler veren yıldız isim, kanalını özellikle iki alana yönlendirdi. Fotoğraf yanında video çekim için de içerikler üreten YouTuber, anlatmak istediklerini çok yüksek kaliteli çekimlerle destekledi. Tüm bunlar sonucunda da McKinnon sadece dokuz ayda bir milyon takipçi kazandı. Aynı çizgiyi koruyarak devam eden renkli kişilik, anlık olarak 1.2 milyon abone seviyesini de görmüş durumda.

Peter McKinnon’un kanalına buradan abone olabilirsiniz.

Video