reklamı kapat

POPÜLER

Salvador Dali

Salvador Dali’nin yer aldığı efsane fotoğraf yeniden çekildi [Video]

İspanyol ressam Salvador Dali‘nin içinde yer aldığı efsane fotoğraflardan Dali Atomicus, profesyonel fotoğrafçı Karl Taylor tarafından yeniden çekildi.

Profesyonel fotoğrafçı ve YouTube fotoğraf eğitimcisi Karl Taylor, bu sefer çok ilginç bir proje ile karşımıza çıktı. Bu proje için BBC ile ortaklık kuran ve tüm süreci kayıt altına alan Taylor, dikkat çekici bir sonuca imza atmış durumda. Amerikalı fotoğrafçı Philippe Halsman’ın 1948 tarihinde çektiği Dali Atomicus, gerçeküstü bir çalışma. Fotoğrafta İspanyol ressam Salvador Dali, kapalı bir odada, çeşitli eşyalar ve üç canlı kediyle birlikte havada asılıymış izlenimi verecek şekilde betimleniyor. İşte bu fotoğrafı dikkatlice inceleyerek yeniden yaratan Taylor, orijinale oldukça yaklaşmış görünüyor. Orijinalden farklı olarak kedi yerine içerisinden fotoğraflar çıkan bir tost makinesi ve Dali’nin eriyen saatlerinden kullanan fotoğrafçı, kullandığı aktör yardımıyla anı ilk bakışta ayırt edilemeyecek şekilde dondurmuş duruyor.

Salvador Dali
Salvador Dali

Salvador Dali’nin en çok bilindiği fotoğraflardan

Dali Atomicus‘un böyle bir çalışma ile gündeme gelmesi oldukça güzel. Bu fotoğraftan ilham alarak sıvı fotoğrafları konusunu uzmanlık alanı haline getirdiğini belirten Karl Taylor, ticari fotoğrafçılık konusunda en iyi isimler arasında yer alıyor. Bu konuda kendini geliştirmek isteyenlerin Taylor’un YouTube hesabını takibe almasını tavsiye ediyoruz.

Video