reklamı kapat

POPÜLER

Pixel 2 XL ekran yanma
Pixel 2 XL ekran yanma
Pixel 2 XL ekran yanma

Google’ın başı dertte; Pixel 2 XL ekran yanma sorunu yaşıyor

Google‘ın yeni akıllı telefonu Pixel 2 XL, şu sıralar kötü haberler ile gündeme geliyor. Kullanıcıların söylediği kadarıyla telefonda “burn-in” olarak geçen ekran yanma sorunu yaşanıyor.

Pixel 2 ile beraber lanse edilen Pixel 2 XL, tasarımıyla en çok dikkat çeken model konumunda bulunuyor. Çerçevesiz yapısıyla oldukça beğeni toplayan telefon, buna rağmen kötü bir sorun yaşıyor. Birçok örnekte görüldüğü üzere telefonun POLED ekranı “burn-in” problemini yaşıyor. Ekran yanması olarak nitelendirilen bu sorun, OLED ekranlarda sık sık görülüyor. Ekranda uzun süre kalan grafiklerin (Menü barı gibi) kalıcı iz yapmasına neden olan problem, şu an Google tarafından resmen inceleniyor. Telefonda olabilecek en iyi ekranı kullandıklarını belirten şirket, kalite testlerine de çok büyük önem verdiklerini söylüyor.

Pixel 2 XL ekran yanma

Google Pixel 2 XL ekran yanma sorunu ile toplatılabilir

Google, eğer bu sorunu yazılımsal olarak çözemezse telefonların geriye toplatılması gerekebilir. Sadece 7 günlük kullanımda dahi yanma olduğu söylenirken, belirtildiği kadarıyla ekranlar LG Display’den geliyor. OLED konusunda oldukça tecrübeli olan LG Display, bu sefer bir şeyi yanlış yapmış gibi duruyor. Sorunun kısa sürede ortaya çıkmış olması en çok dikkat çeken detay olurken, genelde bu sorun uzun kullanımlar sonrasında kendisini gösteriyor. Bakalım Google’dan nasıl bir hamle gelecek?