reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPower
Samsung kablosuz şarj pedi

Samsung’dan Apple AirPower rakibi kablosuz şarj standı

Samsung, aldığı patente bakılırsa Apple’ın AirPower isimli kablosuz şarj standı modeline rakip geliştiriyor. Herkesin arzu ettiği kablosuz gelecek daha yeni yeni başlıyor.

Apple’ın iPhone 8 ve iPhone X ile beraber lanse ettiği AirPower, biliyorsunuz şirketin cihazlarını aynı anda şarj edebiliyor. Kablosuz şarj destekli iPhone ve Apple Watch modelleriyle çalışan bu cihaz, görünüşe göre Samsung tarafında da bir rakip kazanacak. Kendi kablosuz şarj pedi için için patent alan şirket, ürününü rakibi ile aynı mantık etrafına kuruyor. Galaxy akıllı telefonlar ve Gear akıllı saatlerle uyumlu olacak cihaz, üstüne konulan cihazları aynı anda şarj edebilecek. AirPower’dan farklı olarak yuvarlak tasarlanan kablosuz şarj standı, belirtildiği kadarıyla birden fazla cihaza eşit güçte enerji aktarabilecek.

Samsung kablosuz şarj standı patent

Samsung kablosuz şarj standı nasıl çalışacak?

Patent detayları bakıldığı zaman şirketi şarj istasyonu “Qi” standardını destekleyecek. Yani mevcut telefonlarla da kullanılabilecek olan cihaz, tahminler doğruysa Samsung harici cihazlara da destek verecek. Daha çok gece yatmadan önce şarj etmek için kullanılacağı tahmin edilen ürün, kullanışlı bir seçenek oluşturacak. Şimdilik ne kadar ya da ne zaman satılacağı bilinmeyen şarj pedi, çok yüksek ihtimalle Galaxy S9 yanında tanıtılacak.