reklamı kapat

POPÜLER

pixel 2 pixel 2 xl

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’dan garip sesler geliyor

Google‘ın yeni akıllı telefonları Pixel 2 ve Pixel 2 XL, yapılan incelemelerde çok beğenilmiş ve olumlu yorumlar almıştı. Telefonlar satışa çıktıktan sonra ise sadece sorunlar konuşulmaya başlandı.

Geçtiğimiz gün Pixel 2 XL‘ın başına gelen ekran yanma sorununu sizlere aktarmıştık. POLED ekranda meydana gelen bu sorunu araştıran Google, şimdi de telefonlardan gelen garip sesler ile gündemde. Telefonları satın alan kullanıcıların verdiği bilgiye göre her iki Pixel 2 modelinden de istenmeyen tuhaf sesler geliyor. Bu seslerin bazısı NFC kapatıldığı zaman ortadan kalkarken, bazıları rastgele şekilde kendini gösteriyor. Ses sorununu bildiğini ve üzerinde çalıştığını açıklayan şirket, yaşanan durumu yazılım güncellemesiyle çözmek için kolları sıvamış durumda. Bunu ne zaman yapacağı ise bilinmeyen firma, bazı yerlere göre bu hafta resmi bir adım atabilir.

Google, Pixel 2 ve Pixel 2 XL ile herkesi şaşırttı

Daha önce satışa sunduğu donanımlar bu tarz sorunlar çıkarmayan şirket, bu sefer bir şeyleri yanlış yapmış görünüyor. Yeni elektronik cihazlar ilk satışa çıktığında bazı sesler zaman zaman görünüyor ancak Pixel ailesinde durum biraz daha kötü durumda. Satın alanların sabrını test ettiği yönünde yorumlar yapılan internet devi, yaşanan problem için kısa süre içinde sağlam bir çözüm üretmek zorunda.