reklamı kapat

POPÜLER

altered carbon Değiştirilmiş Karbon kitap
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon

Game of Thrones bütçesiyle yarışan Altered Carbon’un Türkçe kitabından ilk detaylar

Netflix‘in büyük merakla beklenen, bütçesi Game of Thrones’un ilk üç sezonunu aşan dizisi Altered Carbon’un uyarlandığı kitap Değiştirilmiş Karbon nihayet Türkçe baskısına kavuştu.

Netflix yapımları adından söz ettirmek konusunda hayli başarılı. Son dönemlerin merakla beklenen en dikkat çekici yapımlarından Altered Carbon da bu konuda üstüne düşeni başarıyla gerçekleştiriyor. Dizinin başrolünü üstlenen Joel Kinnaman’ın, dizinin bütçesinin Game of Thrones’un ilk üç sezonunu aştığını söylemesiyle beraber ise beklentiler hayli arttı. 2 Şubat‘ta platformdaki yerini alacak dizi için sabırsızlanıyorsanız, önden kitabını okumaya ne dersiniz?

Altered Carbon kitabı Türkçe baskısına kavuşuyor

Richard K. Morgan’ın aynı isimli bilim kurgu serisinden uyarlama olan Altered Carbon, Türkçe baskısına da nihayet kavuştu. İthaki Yayınları’nın yayımladığı, Aslıhan Kuzucan tarafından çevrilen kitap Değiştirilmiş Karbon ismiyle önümüzdeki cuma günü raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Yayımlandığı dönem Philip K. Dick ödüllerine layık görülen kitap 32 TL fiyatla satılacak.

altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon

Hikaye ana karakterimiz Takeshi Kovacs‘in maceralarını konu alıyor. İnsanların bilinçlerini başka bir bedene aktararak yaşamlarını sürdürebildiği bir distopyada geçen hikayede Kovacs ölümden “geri çağırılıyor”. Yeni bir bedende uyanan Kovacs kendini Dünya’da buluyor. Dünya’nın en güçlü zenginlerinden Laurens Bancroft tarafından uyandırıldığını öğrenen karakterimiz Bancroft’un cinayetini çözmek için görevlendiriliyor. Kendi katilini arayan Bancroft’a yardım etmeyi kabul eden Kovacs ise kendini hiç beklemediği bir karmaşanın içinde buluyor.

Dizinin aksiyon dolu fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video