reklamı kapat

POPÜLER

altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon

Game of Thrones’u aşan bütçeli yeni dizi Altered Carbon’un ilk aksiyon fragmanı [Video]

Netflix‘in heyecanla beklenen, cyberpunkla bezenmiş bilim kurgu polisiye dizisi Altered Carbon‘dan aksiyonun dozunu artıran fragman nihayet geldi.

Richard K. Morgan’ın aynı isimli bilim kurgu serisinden uyarlama olan Altered Carbon, teknoloji tutkunlarını kendine hapsedecek gibi görünüyor. Konu itibarıyla Altered Carbon’la görsel medyada aslında ilk kez karşılaşmıyoruz. Ryan Reynolds’ın başrolünü üstlendiği 2015 yapımı Self/less da çok benzer bir teknolojiye yer veriyordu. Self/less’a kıyasla çok daha başarılı olmasını umduğumuz Altered Carbon, ölmenin mümkün olmadığı bir gelecekte geçiyor. Tabii yeterli paranız varsa.

Ana karakterimiz Takeshi Kovacs’ın (Joel Kinnaman) isteği dışında ölümden döndürülmesiyle başlayan hikaye ilginç bir cinayet davasına dönüşüyor. Hikayenin geçtiği evrende insanların bilinçleri yeni gövdelere aktarılabiliyor. Bu sayede özellikle zengin üst sınıf ölüme meydan okuyor. Kovacs’ın 250 yıl sonra uyandırılması ise nüfuzlu bir zenginin öldürülmesiyle başlıyor. Başka bir bedende hayata dönen Laurens Bancroft (James Purefoy), hayli yetenekli Kovacs’ı uyandırarak katillerini bulmasını istiyor. Askeri kas hafızasına sahip bir bedende uyanan Kovacs, 250 yıllık uykusundan sonra önce geleceğe alışmalı, daha sonra da bu zorlu görevin altından kalkmalı.

altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon
altered carbon

Game of Thrones’u aşan bütçe

Altered Carbon, aslında Netflix’in hayli riskli yapımları arasında yer alıyor. Dizideki evreni yaratmak için harcanan bütçenin Game of Thrones’un ilk üç sezon bütçesinden daha büyük olduğu Kinnaman tarafından açıklanmıştı. Haliyle beklentiler de ister istemez büyüyor. Bilim kurgu severleri tatmin edebilir mi bilemiyoruz ancak şimdiden en çok merak edilen yapımlar arasında yerini almayı başardı bile. Yeni fragmana haberin devamından ulaşabilirsiniz. Ay sonunda ise diziyle ilgili LOG.com.tr’de size küçük bir sürprizimiz olabilir. Dizi 2 Şubat‘ta Netflix’teki yerini alacak.

Video