reklamı kapat

POPÜLER

Toyota GR Super Sport

Pist teknolojisi 986 beygirle sokaklara mı iniyor? Toyota GR Super Sport ile ilk heyecana ortak olun

Tokyo Auto Salon 2018 kapsamında sergilenen Toyota GR Super Sport, son dönemdeki pist tecrübesinin sokaklara yansıması felsefesinin son üyelerinde.

Uzun zamandır Supra projesi için ikinci adımını beklediğimiz Toyota cephesinden konuyla ilgili ses çıkmamaya devam ederken, bir yandan gelecek planı niteliği taşıyan konseptler tanıtılmaya devam ediliyor. Bu kez pistlerden bir ritmi karşımıza çıkartan üst sınıf bir performans otomobiliyle karşımıza çıkan Toyota motor sporları departmanı Gazoo Racing, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’ndaki deneyimlerini sokaklara yansıtma parolasında. Aston Martin ve Mercedes-AMG ortaklıklarının Formula 1 deneyimlerini süper spor otomobillerle süslemesiyle benzer nitelikte olan bu adımın adıysa Toyota GR Super Sport olarak belirlenmiş durumda. Tokyo Auto Salon 2018 kapsamında sahneye çıkan model seri üretime geçme ihtimali yüksekler arasında yer alıyor.

Toyota GR Super Sport

Tarih henüz yok

Toyota’nın dayanıklılık şampiyonasında yarıştığı TS050 Hybrid’den önemli aktarmalar yaptığı konsept projenin performans detayları kesinlikle dikkat çekici. Hibrit teknolojisini sayesinde neredeyse 1.000 beygir standartlarında olan araçta twin-turbo beslemeye sahip 2.4 litrelik V6 makine kullanılıyor. Açıklanan veriye göre şu aşamadaki resmi güç verisi ise 986 beygir. Üzerinde 18 inç‘lik jant setinin kullanıldığı GR Super Sport’un diğer tüm detayları ise şimdilik gizli tutuluyor. Toyota’nın üretime geçirmek konusunda hevesli olduğu model içinse herhangi bir tarih verilmiş değil. Toyota’nın böyle bir süper spor otomobil üretme planıyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.