reklamı kapat

POPÜLER

Altered Carbon

Altered Carbon’dan Türkiye’nin ilk bilinç transferini gerçekleştiren eğlenceli reklam [Video]

Netflix’in merakla beklenen bilim kurgu dizisi Altered Carbon için de eğlenceli bir yerelleştirilme çalışması yapılmış. Türkiye’nin ilk bilinç transferini Altered Carbon gerçekleştiriyor.

Richard K. Morgan’ın Altered Carbon kitabından uyarlama olan dizi bugün itibarıyla Netflix’te bilim kurgu meraklılarını bekliyor. İthaki Yayınları tarafından Değiştirilmiş Karbon ismiyle de Türkçeye çevrilen kitap hayli ilginç bir örgüyü izleyicilerin beğenisine sunuyor. Hikaye Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman) isimli bir karakterin etrafında şekilleniyor. Teknolojik bir distopyanın yer aldığı hikayede insanlar bilinçlerini kortikal belleğe aktarıp ölümü atlatabiliyor. Ensede yer alan bu bellek sayesinde öldükten sonra farklı bir bedende yeniden doğabiliyorsunuz. Bellek bilincinizi, anılarınızı, geçmişinizi beraberinde getiriyor. Yani sizi “yedekliyor”. Tabii bunun için belli başlı bir paraya sahip olmanız gerekiyor zira beden almak çok da ucuz değil. 250 yıllık uykusundan uyandırılan Kovacs ise kendi isteğiyle dünyaya dönmüyor. Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Laurens Bancroft (James Purefoy), Kovacs’i uyandırarak ona bir görev veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi katilini arayan Bancroft’a yardım etmeyi kabul eden Kovacs ise kendini içinden çıkılmaz bir gizemin içinde buluyor. Aksiyona doyacağınız dizide karakterimiz hem yeniden uyandığı bu dünyaya alışmalı hem de Bancroft’un katilini kısa sürede bulmalı. Ön incelemesini de yazdığımız Altered Carbon 10 bölümden oluşuyor. Tüm bölümleri Netflix’ten izleyebilirsiniz. Bölüm bölüm detaylı incelemeleri ise bu akşamdan itibaren LOG.com.tr’den okuyabilirsiniz.

Altered Carbon
Altered Carbon
Altered Carbon
Altered Carbon
Altered Carbon
Altered Carbon

Türkiye’de ilk bilinç transferi

Netflix Türkiye aynı zamanda eğlenceli bir yerelleştirme reklamına daha imza attı. Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonlarından olan Melik Duyar ile bir reklam hazırlayan ekip “Türkiye’nin ilk bilinç transferi“ni gerçekleştiriyor. Hayli eğlenceli olan reklam Altered Carbon’da kullanılan teknolojiyi de kısaca açıklıyor. Reklamı haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz. Haberin devamında ise dizinin fragmanı yer alıyor.

Video