reklamı kapat

POPÜLER

Honda’nın egzoz sesini makineli tüfek zanneden polisler otomobil garajını bastı [Video]

Amerika’da meydana gelen olayda, Honda/Acura Integra’sı için garajında gerçekleştirdiği modifiyenin kısa bir testini yapan kullanıcı, bir anda karşısında polis ekiplerini görüyor.

Cam filmi ile birlikte otomobil meraklılarının en çok çektiği ve cezaya maruz kaldığı parçalardan birisini hiç şüphesiz egzoz sistemleri. Özellikle Türkiye’de işin çok sıkı tutulduğu durumlardan birisi olan bu olaylar zincirinde bazen de yüzümüzde tebessüm oluşturan durumlarla karşılaşmıyor değiliz. Hatta buna benzer bir olay geçtiğimiz günlerde İzmir‘de meydana gelmiş, fabrika çıkışında karakteri gereği farklı bir egzoz sistemiyle gelen Ferrari kullanıcısına ceza kesilmişti. Bugün sizlerle paylaşmakta olduğumuz olay ise tüm dünya genelinde yaşanan egzoz kaynaklı durumlara bambaşka bir boyut getiriyor. Amerika’da gerçekleşen olayda egzoz sesini makineli tüfek zanneden bir grup polis, modifiye garajını basarak neredeyse operasyon düzenleyecekti.

Görmeden inanmadılar

Otomobiller üzerine performans geliştirmeleri yapan Enrique Mendoza isimli kullanıcının başına gelen trajikomik olayın başrolünde Honda/Acura Integra var. Bu arada Acura’nın Honda çatısı altında faaliyet gösteren bir marka olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. 1995 model Acura Integra‘sına gerçekleştirdiği bazı performans iyileştirmelerinin ardından ufak bir test yapmak için garaj dışına çıkan Mendoza, Launch Control dahilinde işlemi tamamlamış. Testin ardından aracı garaja koyan Mendoza, karşısında kısa süre sonra “Burada kimin silahı var?” diyen bir grup polis ile karşı karşıya kalmış. Videoda da görebileceği üzere, sesin araçtan geldiğini açıklamaya çalışan modifiyecimize, bir türlü inanmayan polis memuru “Madem öyle aracı çalıştır ve tekrar yap da görelim” cevabıyla karşımıza çıkıyor. Bundan sonrasıyla bizler gibi polislerin de tebessümleriyle sonuçlanıyor.