reklamı kapat

POPÜLER

captain america

Captain America’nın Avengers: Infinity War’da kullanacağı yeni kalkan ortaya çıktı

2018’in en çok merak edilen filmi olan Avengers: Infinity War‘dan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Filmin figürleri Captain America’nın yeni kalkanını ortaya çıkardı.

4 Mayıs‘ta vizyona girecek olan Avengers: Infinity War için beklentiler şimdiden fazlasıyla artmış durumda. Adeta bir süper kahraman şöleni yaşanacak olan filmde kahramanlarımız bir araya gelerek Thanos Infinity Taşları’nı ele geçirmeden onu durdurmaya çalışacak. Tabii söz konusu Thanos olunca bunun pek kolay olacağını söyleyemeyiz. Nitekim filmde de Avengers’ın yardımına Guardians of the Galaxy bile koşuyor. Hayli sarsıcı bir savaş kahramanlarımızı bekliyor. Kişisel anlaşmazlıklarını bir kenara atarak omuz omuza dövüşmekten başka çare ise yok. İki film halinde yayınlanacak olan Infinity War’un figürleri ise filme dair ipucu taşıyor.

Captain America’nın yeni kalkanı

Hatırlarsanız Civil War filminde Captain America eski kalkanını Tony Stark’ın ayakları dibine bırakmıştı. Yeni kalkanı eskisine kıyasla oldukça farklı bir tasarıma sahip. Siyah ve gri renklerin hakim olduğu kalkanın tasarımı ise oldukça mantıklı. Civil War sonrası Black Panther’in Wakanda’ya çağırdığı Captain America oraya gitmiş gibi görünüyor. Fragmandaki “Bu adama bir kalkan verin” sözleri de daha anlam kazanıyor. Wakanda’nın gelişmiş bir Afrika medeniyetine ev sahipliği yaptığı biliniyor. Yeni kalkan farklı teknolojik özellikleri de barındırıyor olabilir anlayacağınız. Ancak kahramanımızın tarzının çok dışında diyebiliriz. Elbette en sonunda kendi kalkanına kavuşacağını düşündüğümüz kahramanımızın o süre zarfında bu kalkanı kullanacak gibi görünüyor. 2018’in en çok beklenen filmlerine buradan ulaşabilir, haberin üzerindeki videodan Avengers: Infinity War fragmanını izleyebilirsiniz.
captain america